Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group, Play It
Data premiery: 7 września 1991
Data premiery w Polsce: 3 czerwca 1993
Polska wersja: napisy, fanowskie spolszczenie
Platforma: Amiga, DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: erotyczna, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: ikony poleceń, myszka,

Opis gry:

Leisure Suit Larry: Passionate Patti Does a Little Undercover Work to czwarta część cyklu gier , które firmuje Al Lowe. Fakt, że jest ona oznaczona jako Larry 5, wynika z tego, że numeracja kolejnych odsłon Leisure Suit Larry uwzględnia czwarty, nigdy nie wydany odcinek tej serii, zatytułowany The Missing Floppies (lub The Case of the Missing Floppies). Gra pojawiła się w wersji dyskietkowej dla DOS-a, na Amigę i Macintosha. Wkrótce potem została też wydana na płycie kompaktowej.

Larry 5 bohater doznał amnezji i nie pamięta swojego poprzedniego życia. Nie jest już z Patti i pracuje w jakiejś podejrzanej wytwórni filmów porno. Jako jej przedstawiciel podróżuje po Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu seksownych pań, które mogłyby wystąpić w kolejnym projekcie korporacji. Równolegle toczą się losy Patti, która zostaje zwerbowana przez FBI dla infiltracji nieuczciwych wytwórni płytowych. Czy ich ścieżki się przetną?

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij (za pomocą myszy i zestawu ikon)
  • sterowanie dwójką bohaterów: Larrym i Patti
  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu łamigłówek
  • w przeciwieństwie do trzech pierwszych części tu bohater nie ginie
  • ręcznie rysowana grafika w rozdzielczości 256 kolorów
  • ilustracja muzyczna – Al Lowe, Chris Braymen i Craig Safan

Wymagania sprzętowe i pomoc techniczna na stronach Sierra Help Pages – zobacz. 

W Polsce Larry 5 pojawił się początkowo w angielskiej wersji językowej z polską instrukcją. Spolonizowana wersja wyszła 20 grudnia 2001 za sprawą Play It, który wydał pięć niespolszczonych dotąd części gry we wspólnej edycji kolekcjonerskiej. To wydanie gry jest również dostępne z czasopismem CD-Action 3/2004 jako Larry Collection.

Obecnie łączne wydanie pierwszych pięciu części gry jest dostępne na stronie Good Old Games, w formie dostosowanej do współczesnych systemów, jako Leisure Suit Larry: Greatest Hits and Misses.  Twórca bloga WIAFilms wraz z dam-softem – tłumaczem pierwszej części Leisure Suit Larry, stworzyli bezpłatną łatkę polonizującą do tego wydania.