Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group, Play It
Data premiery: 15 czerwca 1993
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy, fanowskie spolszczenie
Platforma: DOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: erotyczna, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Leisure Suit Larry: Shape Up or Slip Out – to piąta część serii przygód Larry’ego Laffera, bohatera wymyślonego przez Ala Lowe’a. Jest ona oznaczana jako Larry 6, gdyż w numeracji poszczególnych odcinków serii jest uwzględniana Leisure Suit Larry: The Missing Floppies – czwarta, nigdy nie wydana odsłona cyklu. Pierwsza edycja Larry 6 wyszła na dyskietkach w wersji DOS, jednak wkrótce potem pojawiło się wydanie na płycie kompaktowej. Była to wersja mówiona gry, z ulepszoną grafiką i dostosowana do Windows 3.1.

W tej części cyklu fabuła nie nawiązuje do zdarzeń z wcześniejszego odcinka. Larry samotnie udaje się na plażę. Tu telewizyjna producentka Randki z ogierem szuka chętnych do udziału w programie. Bohater startuje w teleturnieju, w którym otrzymuje nagrodę pocieszenia – darmowy pobyt w ośrodku wypoczynkowym La Costa Lotta, gdzie będzie się ubiegał o względy pięknych pań.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca głównie na przeszukiwaniu lokacji, używaniu przedmiotów, rozmowach z postaciami
  • bohater może zginąć – automatyczne wczytanie poprzedniej sceny
  • grafika w rozdzielczości 320×200 w wersji dyskietkowej i 640×480 w wydaniu płytowym
  • oprawa muzyczna w formacie MIDI

Wymagania sprzętowe i pomoc techniczna na stronie Sierra Help Pages – zobacz. 

W Polsce Larry 6 pojawił się początkowo w angielskiej wersji językowej z polską instrukcją. Spolonizowana wersja wyszła 20 grudnia 2001 za sprawą Play It, który wydał pięć niespolszczonych dotąd części gry we wspólnej edycji kolekcjonerskiej. To wydanie gry jest również dostępne z czasopismem CD-Action 3 / 2004 jako Larry Collection.

Obecnie łączne wydanie pierwszych pięciu części gry jest dostępne na stronie Good Old Games, w formie dostosowanej do współczesnych systemów, jako Leisure Suit Larry: Greatest Hits and Misses.  Twórca bloga WIAFilms wraz z dam-softem – tłumaczem pierwszej części Leisure Suit Larry, stworzyli bezpłatną łatkę polonizującą do tego wydania.