Producent: The Game Kitchen
Wydawca: Phoenix Online Publishing
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 11 marca 2013
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Android, iOS, Linux, DOS, PC,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: horror,
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

The Last Door to epizodyczna przygodówka z hiszpańskiego studia The Game Kitchen. Projekt został rozpoczęty dzięki kampanii na Kickstarterze. Zadebiutował w darmowej wersji online, uzupełnionej z czasem fanowskimi tłumaczeniami napisów w grze (także język polski). Płatna wersja gry pojawiła się 20 maja 2014, gdy Phoenix Online Publishing wydał The Last Door: Collector’s Edition (wersja cyfrowa z językiem polskim). Edycja zbiorcza obejmuje cztery epizody pierwszego sezonu, wzbogacone o nowe treści i ulepszoną ścieżkę muzyczną.

Drugi sezon gry od 26 marca 2016 jest dostępny w dystrybucji cyfrowej jako The Last Door: Season 2 – Collector’s Edition (z polskimi napisami). Materiały do drugiego sezonu:

Akcja gry toczy się pod koniec XIX wieku w Anglii. Wcielamy się w niej w postać Jeremiaha Devitta, który dostaje alarmujący list od dawnego przyjaciela. Anthony Beechworth prosi go o przyjazd do jego posiadłości. Bohater udaje się tam, ale jest za późno – Beechworth popełnił samobójstwo, a dom sprawia wrażenie nawiedzonego. By zbadać sprawę Jeremiah musi cofnąć się w przeszłość.

Cechy gry:

  • fabuła inspirowana twórczością Lovecrafta i Poego
  • badanie otoczenia w poszukiwaniu wskazówek; zagadki inwentarzowe
  • uproszczona grafika – duże piksele
  • orkiestrowa ścieżka muzyczna autorstwa Carlosa Violi