Producent: Robert Wolff, Knut Müller
Wydawca: Runesoft
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 17 listopada 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP), grafika 3D,
Rozygrywka: gra logiczna,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Lisssn to muzyczna przygodówka przygotowana przez  Roberta Wolffa i Knuta Müllera, twórcę serii Rhem. Gra zadebiutowała w wersji cyfrowej na Mac OS X. Od 30 stycznia 2018 dostępna na Windowsa (Steam).

Lisssn to produkcja typu point-and-click dla melomanów lubiących gry w stylu Rhem, z mnóstwem zagadek i tajemniczych maszyn, które należy wprawić w ruch. Ale w Lisssn nie wystarczy przyjrzeć się i połączyć – trzeba słuchać i to uważnie, bo ideą gry jest przyjazne przybliżenie podstawowych pojęć muzycznych.

Na początku gry dowiadujemy się, że Muzyka – La Musica – została porwana przez ciemne siły i uwięziona w lochach. Stoimy w obliczu przyszłości bez jej urzekających dźwięków, dzięki którym świat staje się o wiele bardziej kolorowy. Poszukując uprowadzonej, gracz odkrywa liczne miejsca, takie jak ciemny park, przerażający cmentarz, tajemniczy zamek i ogromny podziemny świat z jeziorem i dziwną podziemną koleją. W towarzystwie czterech znanych kompozytorów musi pokonać przeszkody, uruchamiać urządzenia, zbierać przedmioty i znaleźć ukryte sposoby na uwolnienie Muzyki z lochów.

Zagadki zostały starannie ułożone: na początku łatwo jest odróżnić dźwięki od dźwięków, później różne dźwięki i wreszcie trzeba rozpoznać dźwięki i rytmy. Lisssn to odpowiednia zarówno dla dzieci, jak i dorosłych gra, w której zbieramy doświadczenia muzyczne. (źródło: info wydawcy)

Cechy:

  • gra bez przemocy o nieliniowej rozgrywce wprowadzająca w podstawowe pojęcia muzyczne
  • liczne, stopniowane pod względem trudności zagadki