Producent: SpaceFox Studio
Wydawca: SpaceFox Studio
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 9 lipca 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Artystyczna przygodówka ze SpaceFox Studio ze Szwecji. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Macintosha i Linuksa. Przewidziane wersje na urządzenia mobilne.

W grze wcielamy się w postać malarki Lony, która tworząc, próbuje radzić sobie z problemami, jednak traci kontakt z rzeczywistością, a jej obrazy stają się ciemne i chaotyczne.  Zadanie gracza polega na uporządkowaniu ich poprzez przenoszenie poszczególnych elementów.

Lona: Realm of Colours to przygodowa gra typu wskaż i kliknij, skupiająca się na sztuce i opowiadaniu historii zamiast na rozwiązywaniu zagadek i prowadzeniu dialogów. Każdy obraz – poziom gry – reprezentuje jakiś wycinek z życia Lony i to od Ciebie zależy, czy wniesiesz spokój i równowagę do jej malarstwa i odkryjesz, co się z nią stało.

Każdy z piętnastu obrazów – scen z pamięci Lony – ma dwie strony: chaotyczną, reprezentowaną przez kotkę panią Schmidt i ciemną, reprezentowaną przez kruka pana Ruppela. By wprowadzić do nich równowagę, możesz dowolnie przełączać się między tymi dwoma światami i używać pochodzących z nich przedmiotów. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • stylizowana grafika według projektu Taraneh Karimi
  • prosta rozgrywka polegająca na dopasowywaniu elementów
  • oryginalna ścieżka muzyczna