Producent: Dali Games
Wydawca: Dali Games
Wydawca w Polsce: Dali Games
Data premiery: 8 października 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Android, iOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Point-and-click z elementami logicznymi z wrocławskiego studia Dali Games. Gra zadebiutowała w formie wczesnego dostępu 30 marca 2018 na Windowsa (Steam) jako Lucid Dream. Pełna gra miała swoją premierę 8 października 2018 (Windows i Mac OS X). Dostępna również na Androida, iPada oraz iPhone.

Pomóż małej Lucy w walce z demonami dręczącymi jej najbliższych. Przemierzaj niezliczone krainy onirycznych fantazji i rozwiązuj wymagające zagadki. Eksploruj przenikające się światy snu i jawy, nie zbłądź na krętych ścieżkach podświadomości. Wykaż się sprytem, pamięcią i zdolnością obserwacji, zgodnie z tradycyjnymi prawidłami gier przygodowych point&click. W trakcie podróży spotkasz barwnych bohaterów takich jak: Onejromantę – tajemniczego tłumacza snów, Metatrona – archanioła magicznej puszczy, czy Zegarmistrza Światła – tajemniczego starca o nieprzeniknionym obliczu. Swoich doradców wybieraj jednak roztropnie, nie podążaj fałszywymi tropami. Wydostań się z przesiąkniętego cierpieniem domu i wyrusz w magiczną podróż w nieznane. Przebrnij przez niezliczone krainy snu i przekonaj się czy los będzie łaskawy dla małej Lucy.

  • Fabuła: Przykuta do wózka inwalidzkiego, mała Lucy, wkracza w świat sennych fantazji i koszmarów, mierząc się z widmem demonów przeszłości. Tragicznie pozbawiona ojca, dziewczynka stara się ocalić jedyną bliską jej osobę – chorującą matkę, nie zatracając jednocześnie własnej duszy. Czas nie jest jej sprzymierzeńcem, każda uroniona łza przybliża ją do krainy zapomnienia.
  • Świat: Przemierzysz z nami liczne światy surrealistycznych fantazji, gdzie przestają obowiązywać fizyczne ograniczenia, powrócisz także do przytłaczającej rzeczywistości.
  • Zagadki: Przebudź pogrążonego w wiecznym śnie Onejromantę, wyzwól zbłąkaną duszę nieznajomego podróżnika, poddaj się boskiemu osądowi – zagadki w Lucid Dream, to nie tylko pobudzające kreatywność wyzwania, to także, a może przede wszystkim, magia i symbolika kryjąca się w dziesiątkach łamigłówek i zadań, zapewniających satysfakcjonującą przygodę.
  • Grafika: Ręcznie rysowana grafika w Lucid Dream nie jest jedynie tłem dla rozgrywki, stanowi urzeczywistnienie emocji i lęków głównej bohaterki, dzięki czemu doznania płynące z gry stają się bardziej kompletne i intensywne.
  • Muzyka: Są melodie, które na długo pozostają w naszej pamięci, sprawiające, że wspomnienie gry nieodłącznie związane jest z ich brzmieniem. Jeśli chciałbyś się o tym przekonać na własnej skórze, zagraj w Lucid Dream i odpłyń razem z nami w magiczną podróż.
  • Interfejs: Wczytaj się w historie opowiadane przez bohaterów, których napotkasz na swojej drodze, wczytaj się w każdy przedmiot i każdą rzecz. W świecie snu nie wszystko jest takie, na jakie z pozoru wygląda. Popuść wodzę fantazji, łącz przedmioty, tworząc rozwiązania niedostępne w szarej rzeczywistości. (źródło: opis producenta)