Producent: Shiver Games
Wydawca: Lace Mamba Global
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 27 października 2012
Data premiery w Polsce: 20 lutego 2013
Polska wersja: napisy
Platforma: Android, PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Gatunek: akcja, horror,
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: klawiatura, myszka,

Opis gry:

Lucius jest pierwszym tytułem utworzonego w Finlandii studia Shiver Games, wydanym przez Lace Mamba Global. Jest to gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru. Produkcja została stworzona jedynie na komputery osobiste. Dostępna na płycie i w dystrybucji cyfrowej.

9 sierpnia 2016 studio Shiver Games wydało na Windowsa stylizowaną na lata osiemdziesiąte XX wieku przeróbkę gry, zatytułowaną Lucius: Demake. Od 10 października 2017 ta wersja gry jest dostępna na Androida. Zobacz zwiastun Lucius: Demake.

W grze wcielamy się w postać Luciusa Wagnera, urodzonego  6 czerwca 1966 roku. Chłopiec wraz z rodzicami, zamożnymi Amerykanami, mieszka w wielkiej posiadłości o nazwie Dante Manor. Akcja gry rozpoczyna się w dniu jego szóstych urodzin. Wówczas to Luciusa odwiedza Lucyfer, ujawnia chłopcu jego pochodzenie i poleca rozpocząć zbieranie dusz. W praktyce oznacza to konieczność uśmiercenia kilkorga mieszkańców rezydencji. Lucius nie ma dość siły na bezpośrednie starcie, zatem wykorzystuje nadarzające się okazje i przedmioty codziennego użytku. Nie może też wyjść na jaw, że jest sprawcą tych zbrodni, musi więc zacierać wszelkie ślady. Z każdą ofiarą rosną jego paranormalne zdolności, które ułatwiają kolejne morderstwa. Dzięki przerywnikom filmowym gracz obserwuje poczynania prowadzącego śledztwo detektywa McGuffina – narratora opowieści. Przygląda się również rodzinie Luciusa, która usiłuje sobie radzić z horrorem dziejącym się w ich domu. Jednocześnie zbliża się do wyjaśnienia zagadki obecności szatańskiej siły w życiu Wagnerów.

Cechy gry:

  • fabuła inspirowana filmowym horrorem Omen
  • trójwymiarowa grafika, wykorzystująca światłocienie
  • rozgrywka polegająca głównie na eksploracji otoczenie i aranżowaniu śmiertelnych wypadków wybranych ofiar
  • obecność elementów akcji – bohater może zginąć
  • fabuła podzielona na 9 rozdziałów – zapis automatyczny po ukończeniu każdego rozdziału