Producent: Revolution Software
Wydawca: Virgin Games
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group, Wydawnictwo Bauer
Data premiery: 12 kwietnia 1992
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Amiga, Atari, DOS, Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: fantasy,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: ikony poleceń,

Opis gry:

Projekt Davida Cumminsa z brytyjskiego studia Revolution Software. Gra zadebiutowała w wersji dyskietkowej (cztery dyskietki 3.25 cala) na Amigę, Atari ST i PC-ty. W dniu 1 kwietnia 2003 zyskała status freeware, a 18 grudnia 2008 pojawiła się na stronie Good Old Games (Windows, Mac OS X, Linux).

W grze wcielamy się w postać wieśniaka o imieniu Diermot, który zatrudnił się podczas królewskiego polowania jako naganiacz zwierzyny, licząc jedynie na łatwy zarobek. Gdy łowy przerwało przybycie posłańca z wieścią o buncie w pobliskim Turnvale, Diermont nie chciał się w nic mieszać. Wsiadł na swojego wierzchowca z zamiarem powrotu do domu, ale nieposłuszne zwierzę ruszyło za końmi królewskiej straży i w ten sposób bohater znalazł się wśród tych, którzy mieli stłumić rebelię wywołaną przez czarodziejkę Selenę. Dowodzone przez nią hordy demonicznych Skroli pokonały wojsko, a w walce zginął także sam król. Uderzony w głowę Diermot stracił przytomność i ocknął się w lochu miejskiego więzienia. Teraz musi się stamtąd wydostać i wyzwolić Turnvale spod władzy Seleny.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na badaniu otoczenia, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych
  • nieliczne elementy zręcznościowe
  • ilustracja muzyczna – Richard Joseph

Gra nie doczekała się spolszczenia, mimo że była wznawiana jako dodatek do czasopism (Click! 8/ 2003 i GameStar  7/ 2003).