Producent: Movie Games Lunarium
Wydawca: Movie Games, PlayWay
Wydawca w Polsce: Movie Game, PlayWay
Data premiery: 12 czerwca 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, Nintendo, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura, myszka,

Opis gry:

Produkcja polskiego studia Movie Games Lunarium. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa (Steam). Dostępna również na Nintendo Switch (2019), Macintosha (2020), PlayStation 4 (16 października 2020).

Jonathan Moon otrzymuje list od zaginionej rok temu żony. Kierując się informacjami zawartymi w wiadomości, mężczyzna udaje się do posiadłości na odludziu. W tym samym czasie w budynku dochodzi do przerażającej ceremonii tajemniczego kultu. Otwierają się bramy do innego świata – wynaturzonej i bluźnierczej krainy Lusst’ghaa.

Świat gry to zarówno wiktoriańska posiadłość, jak i Lusst’ghaa – obcy wymiar wypełniony pozaziemskimi istotami. Lusst’ghaa to kraina, która była niegdyś podobna do naszej, ale istoty tamtejszej społeczności postanowiły na własne życzenie ulec absolutnemu zezwierzęceniu. Wskutek eksperymentów zmieniły one swoje ciała tak, by nieustannie odczuwać cielesną rozkosz. Od tej przemiany minęły setki lat i Lusst’ghaa to teraz porośnięta pozaziemską florą kraina wypełniona pełzającymi w niekończącej się ekstazie kreaturami. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • mroczna fabuła zawierająca motywy religijne, erotyczne i sceny przemocy
  • realistyczna grafika 3D inspirowana malarstwem Zdzisława Beksińskiego
  • rozgrywka skupiona na badaniu otoczenia i szukaniu przedmiotów
  • konieczność uciekania i ukrywania się przed przeciwnikiem – możliwa śmierć bohatera
  • ścieżka muzyczna – Draco Nared