Producent: Evryware
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 1 stycznia 1988
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Atari, Amiga, DOS, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura, myszka,

Opis gry:

Grę na oficjalnej stronie Kena i Roberty Williamsów – zobacz.

Pierwsza część serii (z planowanych czterech), która wyszła z Evryware –  studia rodziny Murry. Wydana między innymi w wersji dosowej i na Amigę oraz Atari ST na dwóch dyskietkach 3.5 cala lub pięciu dyskietkach 5.25 cala.

Jest rok 2004. Dwa lata wcześniej Ziemia została zaatakowana przez Orbs – pozaziemskie istoty, przypominające gałki oczne. Kosmiczni najeźdźcy zakazali ludziom komunikowania się. Jedynym dozwolonym okryciem wierzchnim stał się ciężki, brązowy płaszcz, pod którego kapturem każdy zmuszony jest chować twarz. Tępi się jakiekolwiek przejawy indywidualizmu, tworzy się z ludzi posłuszną, bezkształtną masę.

Gracz wciela się w tytułowego Łowcę Ludzi na usługach obcej rasy, którego zadaniem jest tropienie osób przeciwstawiających się panującemu porządkowi. Dzięki urządzeniu namierzającemu oraz implantom, które zostały wszczepione wszystkim ludziom, znalezienie winnych jest ułatwione. Rozgrywka została podzielona na cztery dni, podczas których stopniowo odkrywamy prawdziwe intencje przybyszów. Fragmenty przygodowe wielokrotnie przerywane są przez zręcznościowe mini-gry (przeważnie trudne).

Manhunter: New York to pierwsza przygodówka Sierry nie korzystająca z linii komend i łącząca interfejs point’n’click z widokiem FPP. Mimo wspomnianego interfejsu sterowanie odbywa się za pomocą klawiatury, ponieważ zastosowany w grze silnik AGI nie obsługuje w pełni myszy. Ta jest wykorzystywana tylko do wskazywania punktu docelowego dla kursora.

Cechy gry:

  • sterowanie łączy użycie klawiatury i myszy
  • liczne elementy walki, bohater może zginąć

Wymagania sprzętowe dla wersji DOS 1.1:

  • IBM PC, CPU 8088 / 8086
  • 256 KB pamięci RAM
  • karta graficzna CGA, CGA Composite (16 colors), EGA, MCGA, Tandy / PCjr, VGA

Uruchamianie:

  • w emulatorach: DosBoxScummVMWinUAE 2.3.0 (Amiga)
  • pomoc techniczna dla wersji dosowej na stronie Sierra Help Pages – zobacz