Producent: Nitreal Games
Wydawca: Nitreal Games
Wydawca w Polsce: Nitreal Games
Data premiery: 16 września 2011
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Darmowa przygodówka promująca Mazowsze, z warszawskiego studia Nitreal Games, powstała na zlecenie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Grę można pobrać bezpłatnie ze strony domowej projektu. Jej kontynuacją jest Mazowsze 2: Miejsce ponad czasem.

Wciel się w rolę 18-letniej Felicji, której towarzyszy wierny kot Albert. Wspólnie przeżyjecie niesamowitą podróż w czasie, a wszystko to za sprawą tajemniczego zegarka, zakupionego u starego Zegarmistrza na prezent dla dziadka. W momencie gdy dziadek nakręca zegarek, otwiera się portal, który przenosi bohaterów w przeszłość. Felicja wraz z kotem Albertem trafia do 1891 roku, natomiast dziadek znika bez śladu.

Korzystając z możliwości podróży w czasie, Felicja rozpoczyna poszukiwania dziadka, jednak wkrótce odkrywa, że znany jej Zegarmistrz jest również podróżnikiem w czasie i w tylko jemu znanym celu manipuluje przeszłością, zmieniając historię, a także przenosząc ludzi do innych epok. Felicja musi za wszelką cenę powstrzymać Zegarmistrza, gdyż tylko w ten sposób będzie mogła odnaleźć swojego dziadka. Wkrótce okazuje się, że cała intryga jest o wiele bardziej skomplikowana, a przygody Felicji są śledzone przez tajemniczego Podróżnika oraz pewną potężną korporację. (źródło: info producenta)