Producent: Bloober Team
Wydawca: Bloober Team
Wydawca w Polsce: Bloober Team
Data premiery: 28 stycznia 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),

Opis gry:

Horror z polskiego studia Bloober Team. Gra zadebiutuowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Xbox Series. Dostępna również na PlayStation 5 (od 3 września 2021).

Odkryj mroczną tajemnicę, którą potrafi rozwikłać jedynie medium. Udaj się do opuszczonego hotelu, należącego dawniej do komunistów. Wykorzystaj swoje zdolności, aby poznawać sekrety, rozwiązywać zagadki, przetrwać spotkania ze złymi duchami i zanurzyć się w dwóch rzeczywistościach.

Znasz tylko połowę prawdy. Odkryj mroczną tajemnicę, którą potrafi rozwikłać jedynie medium. Zgłębiaj jednocześnie dwa światy – realny i duchowy. Wykorzystaj nadnaturalne zdolności i dzięki nim rozwiązuj zagadki w obu wymiarach, poznawaj niepokojące sekrety i staraj się przetrwać spotkania z Paszczą – potworem zrodzonym z niewyobrażalnej tragedii…

The Medium to horror psychologiczny z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, opatentowanym systemem rozgrywki w podwójnej rzeczywistości i oryginalną ścieżką dźwiękową skomponowaną przez Arkadiusza Reikowskiego oraz Akirę Yamaokę.

Zostań medium. Wykorzystaj wyjątkowe zdolności znane tylko tym, którzy otrzymali od losu szczególny dar. Przemieszczaj się między jednym a drugim wymiarem lub odkrywaj je jednocześnie. Opuszczaj swoje ciało, żeby odwiedzać miejsca, do których normalnie nie masz dostępu. Otaczaj się osłonami i wysyłaj potężne fale energii, aby stawiać czoło zagrożeniom ze świata duchów.

Dostrzeż niewidoczne. Odkrywaj karty dojrzałej, pełnej moralnych dwuznaczności historii, gdzie medal ma dwie strony i nic nie jest tym, czym się wydaje. Jako medium widzisz, słyszysz i czujesz więcej niż inni, a z każdą nowo uzyskaną perspektywą zmienia się twój pogląd na temat tego, co miało miejsce w hotelu Niwa.

Graj w dwóch światach. Całkowicie oryginalny i oficjalnie opatentowany system rozgrywki z akcją w dwóch wymiarach jednocześnie. W tym samym czasie przemierzaj świat realny oraz duchowy i wykorzystuj zależności między nimi, żeby rozwiązywać zagadki, otwierać nowe ścieżki i przywoływać wspomnienia z zamierzchłej przeszłości.

Wkrocz w mroczny świat rodem z obrazów Beksińskiego. Świat duchów w The Medium jest mrocznym odbiciem rzeczywistości. To ponure i nieprzyjazne miejsce, w którym nieukarane występki, nikczemne żądze i plugawe sekrety nabierają kształtu. Inspiracją przy jego projektowaniu były obrazy Zdzisława Beksińskiego, przedstawiciela dystopijnego surrealizmu, słynącego z budzącej grozę twórczości.

Muzyka Yamaoki i Reikowskiego. Poczuj niepokojącą atmosferę gry dzięki oryginalnej, podwójnej ścieżce dźwiękowej, skomponowanej przez Akirę Yamaokę i Arkadiusza Reikowskiego. Yamaoka to legendarny japoński kompozytor, najbardziej znany z muzyki do serii Silent Hill. Z kolei Reikowski był nominowany do Hollywood Music in Media Award i pracował przy takich grach, jak Blair Witch, Layers of Fear czy Observer. Ci znakomici artyści połączyli siły, aby stworzyć muzykę do The Medium. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • szczegółowa, realistyczna grafika 3D inspirowana pracami Zdzisława Beksińskiego
  • badanie otoczenia i rozwiązywanie zagadek
  • wykorzystywanie niezwykłych zdolności bohaterki
  • konieczność unikania niebezpieczeństw, np. spotkań z duchami
  • ścieżka muzyczna – Akira Yamaoka i Arkadiusz Reikowski