Producent: ART4 Comp Group
Wydawca: MarkSoft
Wydawca w Polsce: MarkSoft
Data premiery: 1 stycznia 1994
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Amiga,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: trzecioosobowa (TPP), grafika 2D,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Polska przygodówka ze studia Art4 z Łodzi. Autorzy gry: Marcin i Piotr Szumiela oraz Jarosław Kaczmarek należeli do kapeli thrash metalowej o nazwie Mentor. Gra wydana na pięciu dyskietkach na Amigę 500.

W grze wcielamy się w postać młodego chłopaka o imieniu Roman, który wraz ze swoim zespołem muzycznym zrobił karierę w świecie showbiznesu. O tym, jak do tego doszło, opowiada gra. Tak więc gracz wraz z bohaterem będzie dopiero formował kapelę, szukając muzyków w różnych dziwnych miejscach, jak przystało na wacky adventures, do których zalicza się Mentor.

Pewnego dnia Romek postanowił założyć zespół rockowy, który miał konkurować z najlepszymi kapelami w kraju. Dlatego też należało zebrać jak najlepszych muzyków. Zabierając się do tego, Romek nie zdawał sobie sprawy, że założenie kapeli nie jest proste. Skąd mógł przypuszczać, że aby tego dokonać, będzie musiał zwiedzać odległe planety, robić interesy z obcymi istotami, budować tratwy na bezludnych wyspach oraz grać koncerty w wioskach murzyńskich. Ale skompletowanie grupy to jeszcze nie koniec kłopotów… (źródło: opis wydawcy)

Cechy gry:

  • stonowana grafika
  • rozgrywka skupiająca się na badaniu otoczenia, zbieraniu i używaniu przedmiotów
  • oryginalna ścieżka muzyczna

Problemy techniczne:

  • uruchomienie gry wymaga emulatora