Producent: Royal Troupe
Wydawca: Royal Troupe
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 22 października 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantastyka,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Krótka przygodówka z rosyjskiego studia Royal Troupe. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa (Steam).

Message Quest to krótka, witrażowa przygodówka point-n-click o lenistwie. To baśń nawiązująca do najlepszych tradycji znanych z  Hobbita czy Opowieści z Narnii, która czerpie inspiracje z twórczości japońskiego studia Ghibli.

Oto historia leniwego herolda imieniem Feste. Na pewno znacie heroldów? Pojawiają się na początku każdej podróży i szukają bohatera, którego natchną pragnieniem przygody. To właśnie praca, którą nasz Feste musi wykonywać. Znaleźć bohatera, skłonić go lub ją do udziału w wyprawie i mieć to z głowy. Bez głupich wyczynów i ratowania świata. Jednak wszystko, czego Feste pragnie, to spać i zajadać się słodyczami. Musisz stać się jego sumieniem i przeprowadzić go przez napotkane trudności i dziwne sytuacje na Drodze Międzyświata.

Urocza i fantastyczna podróż na jeden wieczór – gra starczy na około półtorej godziny, więc spokojnie poznasz całą historię podczas jednej rozgrywki.

  • Niezwykła, witrażowa grafika, która nasyca wszystko baśniowym klimatem.
  • Uroczy i nieobliczalni bohaterowie, którzy opowiedzą ci swoje historie.
  • Puzzle z tradycyjną mechaniką pozwolą w pełni cieszyć się grą, bez zbędnego odrywania się i powrotu do rzeczywistości.
  • Zabawne walki z bossami w prawdziwym stylu JRPG z wieloma atakami i bonusami.
  • Nowy system dialogowy pozwalający na kontrolowanie obydwu postaci podczas rozmowy.
  • Żarty i easter eggi, które zaskoczą cię, gdy najmniej będziesz się tego spodziewać.
  • Magiczna ścieżka dźwiękowa napisana specjalnie dla Message Quest, dzięki której zanurzysz się w świecie Drogi Międzyświata. (źródło: info wydawcy)