Producent: Rock Pocket Games
Wydawca: Funcom
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 22 października 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Przygodówka z norweskiego studia Rock Pocket Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa. Od 24 marca 2020 dostępna na konsolę PlayStation 4 i Xbox One.

Moons of Madness to kosmiczny horror z naciskiem na fabułę. Badania Marsa krzyżują się tu z grozą dzieł Lovecrafta.

Zarejestrowano tajemniczy sygnał, którego źródłem jest czerwona planeta. Wiadomość zaskoczyła naukowców z korporacji Orochi. Analitycy zdekodowali ją i stwierdzili, że musiała zostać wysłana przez inteligentną formę życia. Menedżerowie szybko doszli do wniosku, że odkrycie jest zbyt ważne, aby informować o nim opinię publiczną i postanowili zachować je w tajemnicy. Orochi rozpoczęło w sekrecie budowę bazy Pionier Alfa – supernowoczesnej placówki badawczej na Marsie, której zadaniem jest odkrycie prawdy o niezwykłej wiadomości.

Wcielasz się w Shane’a Neweharta, inżyniera w bazie Pionier Alfa. Nie masz dostępu do informacji tajnych, więc nie wiesz o istnieniu tajemniczego sygnału. Twoim zadaniem jest utrzymać systemy do chwili, gdy pojawi się statek transportowy Cyrano wraz z nową załogą.

Wkrótce natkniesz się na dziwne i nietypowe problemy. Zaczną szwankować najważniejsze systemy, szklarnię wypełni jakaś dziwna mgiełka, a wciąż musisz czekać na powrót reszty zespołu z misji poza bazą.

Sytuacja pogarsza się. Zaczynasz widzieć i słyszeć rzeczy, których nie ma. Wizje? Halucynacje? A może coś innego? Czy to dzieje się naprawdę… czy zaczynasz wpadać w obłęd?

Zobacz, jak wygląda prawdziwie kosmiczny horror. Jedyna szansa na ratunek jest oddalona o setki tysięcy mil. Czeka cię wyprawa w świat lęków przed odosobnieniem i paranoją, wzmocnionych elementami nadprzyrodzonymi i grozą kosmosu. Przerażające wizje i straszliwe widma sprawią, że materia rzeczywistości zacznie pękać, a ty będziesz szukać odpowiedzi na pytanie, co jest prawdziwe, a co nie.

Poruszaj się po w pełni funkcjonalnej bazie na Marsie. Do jej stworzenia wykorzystano realnie istniejące elementy, aby dać graczom szansę na przeżycie przygody w wiarygodnym otoczeniu. Pokonaj przeszkody, korzystając między innymi z komputerów, systemów elektronicznych, łazików czy paneli słonecznych, a potem opuść stację i odkryj ciemniejszą stronę Marsa. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • zagrożenie życia bohatera przez brak tlenu i spotkania z potworami