Producent: Alcachofa Soft
Wydawca: Crimson Cow, Dreamcatcher, The Adventure Company
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 maja 2008
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Windowsowa przygodówka z hiszpańskiego studia Alcachofa Soft. Rok po premierze doczekała się wersji na Macintosha. Znana jest również pod tytułem The Abbey.

Nieco zmieniona wersja gry – The Abbey: Director’s Cut – pojawiła się 27 maja 2010 (tylko dystrybucja cyfrowa). Grę dostosowano tu do systemu Windows 7. Dokonano poprawek w grafice i warstwie dźwiękowej. Wprowadzono nowe postaci, puzzle i utwory muzyczne. Dodano ikonę mapy i punktację. Żeby przyspieszyć tempo rozgrywki, zmieniono sposób prowadzenia rozmów.

Akcja Murder in the Abbey toczy się w średniowieczu. Gracz wciela się w postać zakonnika, brata Leonarda, który zostaje wezwany do pewnego opactwa. W trakcie podróży, niemal u bram klasztoru, mnich i towarzyszący mu nowicjusz zostają zaatakowani przez nieznanego sprawcę. Uniknąwszy śmierci, docierają wreszcie do celu, by zająć się wyjaśnianiem tajemniczych zdarzeń mających miejsce w opactwie.

Murder in the Abbey odznacza się ładną grafiką i efektownymi przerywnikami filmowymi. Zagadki nie są trudne. Do zadań gracza należy przede wszystkim prowadzenie rozmów i badanie otoczenia w poszukiwaniu ukrytych wskazówek.

The Abbey to zręcznie opowiedziana historia, która trzyma w napięciu do samego końca… (źródło: BoxOffStore)

Cechy gry:

  • fabuła inspirowana książką Umberto Eco Imię róży
  • innowacyjna kinowa prezentacja poprzez nową metodę łączenia grafiki 2D i 3D
  • wierna reprodukcja średniowiecznego opactwa, jego architektury, dzieł sztuki, tajnych przejść i skarbów
  • wysokiej jakości efekty dźwiękowe
  • muzyka – Emilio de Paz; ponad 70 minut orkiestrowego soundtracka nagranego przez Orkiestrę Symfoniczną w Pradze w systemie Dolby Surround
  • 60 lokacji do zbadania