Producent: Invention
Wydawca: Riki Computer Games, TopWare
Wydawca w Polsce: LK Avalon
Data premiery: 14 września 1995
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: DOS,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: ikony poleceń,

Opis gry:

Dosowa przygodówka od słowackich deweloperów.

Bohaterem gry jest Johny Burger. Młodzieniec odwiedza swojego kuzyna, Emanuela. Niestety nie zastaje go w domu. Zamiast niego spotyka pewnego profesora, który proponuje mu udział w eksperymencie. Johnny zgadza się, bo ma otrzymać za to gotówkę, której mu brakuje. W wyniku  działań osób trzecich, czyli przybyszy z innej planety, eksperyment się nie udaje i nasz bohater zamienia się w świnię. Na dodatek profesor zostaje uprowadzony, a my jako gracze mamy za zadanie go odnaleźć i przywrócić naszemu alter ego normalną postać.

To bardzo dowcipna i równie zabawnie narysowana gra przygodowa. Każdemu młodemu człowiekowi wydaje się, że przyjaźń z odrobinę szalonym naukowcem, to znakomity sposób spędzania wolnego czasu. No i te ciekawe eksperymenty w jego małym, ale jakże interesującym laboratorium. Ale do czasu, gdy z powodu profesora stajemy się zwykłą świnią!

Wtedy już nie wygląda to całkiem fajnie, jesteśmy prosiaczkiem odzianym w nasze zwykłe ubranko i wcale nie utraciliśmy zdolności myślenia, mówienia i poruszania się na dwóch kończynach. Tak czy inaczej, nic przyjemnego być świnią, a profesor gdzieś zniknął, więc trzeba wziąć sprawy w swoje ręce… a raczej raciczki i odkręcić to wszystko…

Gra zawiera ponad 3000 dialogów mówionych. W role bohaterów wciela się ponad 20 aktorów gwarantujących profesjonalny dubbing. Oprawę muzyczną stanowi nastrojowa muzyka w formacie audio. Bardzo rozbudowana gra gwarantuje mnóstwo przygód, zagadek i dobrej zabawy. (źródło: LK Avalon)