Producent: Artifex Mundi
Wydawca: Artifex Mundi
Wydawca w Polsce: Artifex Mundi
Data premiery: 21 września 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: grafika 3D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z katowickiego studia Artifex Mundi. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na pecety (Windows, Mac, Linux) i konsole (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch).

Szczęście kochającej się rodziny przerywa choroba córki. Rodzice dziewczynki próbują zorganizować jej odpowiednie leczenie, a tymczasem jej starszy brat dzięki mocy swojej bogatej wyobraźni próbuje pomóc zarówno siostrze, jak i sobie, podnosząc obydwoje na duchu. Podczas gdy świat rzeczywisty pogrąża się w ponurych barwach, dzieci uciekają w abstrakcyjny świat fantazji, w którym wreszcie mogą się beztrosko bawić. Udaj się w niezwykłą podróż przez pięć niesamowitych krain, pełnych zdumiewających widoków, takich jak robo-łosie, lewitujące baobaby, gigantyczne muchomory oraz zegary topniejące wraz z upływem czasu.

  • Wyobraźnia otworzy wam drogę – W tej niesamowitej krainie fantazji, uroczy mały królik pragnie znaleźć sposób, by wyleczyć swoją przyjaciółkę, kwiatuszkę. Na swojej drodze będzie musiał rozwiązać łamigłówki inspirowane klasycznymi grami przygodowymi, odszukać ukryte przedmioty i rozgrywać minigry. Czy to tylko dziecięca zabawa, czy może te wszystkie elementy mają głębsze znaczenie, odzwierciedlając w jakiś sposób rzeczywistość?
  • Wzruszająca opowieść o miłości i odwadze – Poznaj losy rodzeństwa, które wspiera się w trudnych chwilach, polegając na magii swojej wyobraźni. Pomóż im doprowadzić opowieść o króliku i kwiatuszce do szczęśliwego końca.
  • Setki zagadek środowiskowych, minigier i ukrytych przedmiotów – Podróżuj przez zróżnicowane lokacje w tym kolorowym świecie, w którym zasady panujące w naszej rzeczywistości można dosłownie postawić na głowie. Pomóż królikowi odnaleźć ukryte przedmioty, rozwiązać łamigłówki i tworzyć dziwaczne mechanizmy w świecie, w którym nie obowiązują typowe zasady logiki.
  • Fantastyczna muzyka autorstwa Arkadiusza Reikowskiego – Twojej podróży towarzyszyć będzie klimatyczna ścieżka dźwiękowa autorstwa twórcy muzyki do takich przebojów jak Layers of Fear, Kholat, >observer_ oraz Husk.
  • Nostalgiczna wyprawa do czasów, w których marzenia miały moc budowania całych światów – Przypomnij sobie swoją własną młodość i ponownie spójrz na świat oczami dziecka. Uwierz w moc wyobraźni, która może nieść ludziom pomoc nawet w najczarniejszej godzinie. Twoja empatia i pomysłowość może pokonać wszelkie przeszkody. Co czeka cię na końcu drogi? (źródło: opis wydawcy)