Producent: Cyan, Presto Studio
Wydawca: Ubisoft
Wydawca w Polsce: Cenega Poland
Data premiery: 24 sierpnia 1999
Data premiery w Polsce: 24 października 2006
Polska wersja: pełna
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: gra logiczna,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Myst: Masterpiece Edition to ulepszona wersja Mysta. Nie zmienia ona fabuły ani sposobu rozgrywki, znanych z oryginalnego programu z 1995 roku. Jak w oryginale, wcielamy się w postać nieznanego z imienia wędrowca, który znajduje niezwykłą księgę. Dzięki niej trafia do świata, stworzonego przez Atrusa – człowieka o zdumiewających zdolnościach, któremu pomaga w rozwiązaniu rodzinnych problemów. Nie zmienia się interfejs (wskaż i kliknij) ani widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Za to Masterpiece Edition wprowadza szereg zmian przede wszystkim technicznych:

  • wyświetlanie grafiki w 24-bitowej palecie kolorów
  • cyfrowe przekształcenie efektów dźwiękowych i ilustracji muzycznej
  • dłuższe i lepsze jakościowo filmy i animacje
  • wielostopniowy system pomocy Digital Guide

Zapierający dech w piersiach realizm graficzny zaciera granicę pomiędzy fantazją i rzeczywistością, wystawiając na próbę Twój spryt, instynkt i zdolności obserwacji jak nigdy dotąd. W tej wyjątkowej edycji kultowej gry Myst, znajdziesz dodatkowe opcje i podpowiedzi, dostosowane do Twojego poziomu zaawansowania. Przygoda czeka – czy odpowiesz na wyzwanie?

Odwiedź wyspę pełną surrealistycznych tajemnic, na której każdy kamień, skrawek papieru i delikatny dźwięk mogą być kluczem do zagadki przekraczającej granice czasu i przestrzeni. Twój rozum i wyobraźnia pozwolą Ci odkryć starożytne historie o zdradzie. Zwracaj uwagę na szczegóły i zbieraj informacje, dzięki którym poznasz wszystkie tajemnice Mysta. Świat, który zwiedzasz, dynamicznie reaguje na Twoje czyny, a dzięki wyjątkowej edycji Masterpiece możesz go podziwiać w zupełnie nowym wymiarze. (źródło: www.cenega.pl)

Myst: Masterpiece Edition, wydana u nas w 2006 roku przez Cenegę, została w pełni spolonizowana. Ta wersja jest dostępna w Taniej Serii jako samodzielny produkt lub w Kolekcji Klasyki jako składnik Mysta: Antologii (opublikowana wraz z Rivenem i Exile na płycie DVD). Gra wydana także w limitowanej edycji kolekcjonerskie The World of Myst (Cenega, 2006).