Producent: Honor Code
Wydawca: Honor Code
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 28 marca 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: survival horror,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura,

Opis gry:

Produkcja amerykańsko-francuskiego  studia Honor Code. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Mac OS X. Od 10 maja 2017 dostępna na Xbox One, a od 2018 na PlayStation 4.

Survival horror osadzony w mrocznych głębiach Oceanu Spokojnego. Porzucony na dnie oceanu, z zaledwie odrobiną światła i paroma narzędziami, nurek przemysłowy podejmuje desperackie kroki, by nie popaść w obłęd i dotrzeć do powierzchni, zanim skończy mu się zapas tlenu.

Zapoczątkowana jako studencki projekt, ta opowieść o przetrwaniu rozwija się z pierwszoosobowej perspektywy z wnętrza kroczącej trumny – ważącego pół tony, zaawansowanego technicznie stroju do nurkowania głębinowego – tuż po przemysłowej katastrofie. Zainspirowany rosnącym zapotrzebowaniem na nietypowe horrory i gry oparte na narracji, Narcosis jest tytułem twardo osadzonym w rzeczywistości, ale jednocześnie przesiąknięty surrealizmem.

  • Zabójcze ciśnienie. Stresogenne sytuacje przyśpieszają zużycie tlenu, zaburzając wzrok, słuch, oraz orientację czasoprzestrzenną.
  • Zabójcze wody. Nóż, latarka i flary są niezbędne, by przetrwać spotkania z upiornymi przedstawicielami głębinowej fauny i flory.
  • Fantomowa narracja. Opowieść rozbitka rozwija się w nieprzewidywalny sposób podczas wędrówki gracza.
  • Poza dobrem i złem. W Narcosis gracz nie napotka złowrogiej organizacji terrorystycznej, tylko się zmierzy z pierwotną grozą i ludzkimi ograniczeniami.
  • Terror Verite. Pierwotna groza w postaci ciemności, klaustrofobicznego otoczenia i wyizolowania osiągnie niespotykany poziom immersji dzięki technologii VR. (opis wydawcy)