Producent: Alasdair Beckett-King
Wydawca: Alasdair Beckett-King
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 6 marca 2007
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy, fanowskie spolszczenie
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Darmowa przygodówka stworzona przez Alasdaira Beckett-Kinga, dostępna w wersji cyfrowej na Windowsa w kilku językach (fanowskie tłumaczenia gry). Jej kontynuacją jest komercyjna przygodówka Nelly Cootalot: The Fowl Fleet.

Komercyjna wersja gry – Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy! HD –  pojawiła się 23 maja 2019 (Steam). Wersja remasterowana uruchamia się w rozdzielczości 1920×1080 HD (oraz innych rozdzielczościach panoramicznych), zawiera angielski dubbing (są polskie napisy). Usprawniono w niej interfejs wskaż i kliknij i uproszczono aplikację uruchamiającą, dostosowano do najnowszych Windowsów, Mac OS X oraz Linuksa.

Nelly Cootalot jest młodą panią pirat, która musi stawić czoła przeznaczeniu, gdy na jej drodze zjawia się upiorny pirat William Krwawobrody. Będący niegdyś postrachem Mórz Południowych Krwawobrody, miał swoją sekretną pasję. W wolnym czasie zajmował się ochroną uroczych, bezbronnych ptaków. William opowiada Nelly o stadach czupurnych warzęch, które w niejasnych okolicznościach zniknęły z baronii Meeth. Nelly musi na własną rękę przeprowadzić śledztwo i udaremnić nikczemności, jakie bez wątpienia mają miejsce w tej niewielkiej, karaibskiej społeczności. (źródło: manual gry)

Cechy gry:

  • pogodna fabuła, żarty sytuacyjne i słowne
  • stylizowana grafika na silniku Adventure Game Studio
  • rozgrywka skupiona na badaniu otoczenia, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa – Mark Lovegrove