Producent: Alasdair Beckett-King, Application Systems Heidelberg
Wydawca: Application Systems Heidelberg
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 22 marca 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Android, iOS, Linux, Mac, Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Druga część przygód Nelly Cootalot – bohaterki znanej z darmowej przygodówki Nelly Cootalot: Spoonbeaks Ahoy! Gra zadebiutowała w wielojęzycznej wersji cyfrowej, między innymi na Steamie. Dostosowana do platform: Windows, Mac OS X, Linux. Od 20 kwietnia 2017 dostępna na Androida i Apple iOS, a od 11 lipca 2019 na Nintendo Switch. Wydana również w wersji pudełkowej.

W drugiej odsłonie serii Nelly ponownie stanie w obronie ptactwa, tym razem zahipnotyzowanego przez złego barona Szerokobrodego, który zamierza użyć tych uroczych stworzeń do realizacji swoich niecnych zamysłów. Jakich? Odkrycie i pokrzyżowanie planów barona to zadnie bohaterki, która rozpocznie swoją podróż w porcie Rubicund na Morzach Południowych, ale dotrze też do samotnej wysepki Gloomholm na mroźnej północy. Po drodze spotka wiele dziwnych postaci, pokona mnóstwo przeszkód, by w końcu dotrzeć do legendarnego skarbu.

Cechy gry:

  • zabawna fabuła
  • ponad 45 trójwymiarowych postaci i 35 ręcznie malowanych lokacji
  • rozgrywka skupiająca się na badaniu lokacji, znajdowaniu i używaniu przedmiotów, prowadzeniu rozmów, rozwiązywaniu zagadek
  • dubbing z udziałem między innymi Toma Bakera (angielski) i Thomasa Reinera (niemiecki)