Producent: Detalion Games
Wydawca: PlayWay, Detalion Games
Wydawca w Polsce: PlayWay, Detalion Games
Data premiery: 8 lipca 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura, myszka,

Opis gry:

Nemezis: Mysterious Journey III to trzecia odsłona serii Schizm – cyklu przygodowych gier logicznych z warszawskiego studia Detalion, zaprojektowanych przez Rolanda Pantołę (AD 2044, Reah). Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa.

Turystyka z historią

Oto tajemnicza planeta Regilus – olśniewająca pięknym, egzotycznym, wielopoziomowym i tajemniczym ekosystemem. Nic dziwnego, że toczyły o nią walkę syndykaty kolonizatorów oraz prywatni eksploratorzy. Ostatecznie pokłady złóż naturalnych i minerałów obecnych na Regilusie okazały się zbyt małe, walki ustały, a różnorodne Teleportacyjne Biura Podróży zamieniły to miejsce w swoistą atrakcję turystyczną.

Zagubieni w kosmosie

Nemezis: Mysterious Journey III to gra przygodowo-logiczna pełna łamigłówek, w której dwójka turystów – Bogard i Amia – zostaje wplątana w tajemniczą intrygę. Bohaterowie zostają rozdzieleni i aby odnaleźć siebie nawzajem, zmuszeni są do korzystania z pomocy przewodnika, którego zachowanie z każdą chwilą staje się coraz bardziej groteskowe.

Odnaleźć siebie (nawzajem)

Podczas swojej przygody na Regilusie, bohaterowie odwiedzą siedem zróżnicowanych lokacji, z których każda oferować będzie odmienne doznania artystyczne. Aby ponownie spotkać się ze swoim towarzyszem, Bogard i Amia będą musieli stawić czoła wielu intrygującym łamigłówkom o różnym poziomie skomplikowania. Nemezis: Mysterious Journey III to gra przystępna dla graczy. Pozwala ona wybrać poziom trudności zagadek odpowiedni do doświadczenia z grami tego typu. Pomocą posłuży również elektroniczny przewodnik, którego rady mogą okazać się kluczowe w wielu sytuacjach. Ale czy na pewno można mu zaufać?

  • Intrygujące i wciągające łamigłówki, które sprawdzą umiejętności szybkiego kojarzenia, łączenia faktów oraz abstrakcyjnego myślenia.
  • Zachwycająca mrocznym, ale pięknym ekosystemem planeta Regilus.
  • Ciekawi bohaterowie o skomplikowanych charakterach.
  • Zaskakująca i trzymająca w napięciu intryga, której finał zadziwi nawet najzagorzalszych fanów gatunku.
  • Elektroniczny przewodnik, który służy wsparciem w trudnych sytuacjach, oraz możliwość dopasowania poziomu trudności do gracza. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • okrojona fabuła ze skupieniem na zagadkach logicznych
  • możliwość wyboru poziomu trudności gry
  • kierowanie dwoma postaciami.