Producent: Silver Spook Games
Wydawca: Silver Spook Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 25 marca 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z jednoosobowego studia Silver Spook Games, założonego przez Christiana Millera, hawajskiego pisarza, artystę i twórcę gier. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa. W wersji Windows dostępna na Steamie.

Akcja gry toczy się w 2033 roku w świecie, w którym społeczeństwo jest bardzo skontrastowane. Kastą rządzącą są ludzie – neofeudałowie – żyjący w luksusowych warunkach i dążący do stworzenia rasy supermanów poprzez eksperymenty z łączniem ludzkiego i zwierzęcego DNA. Potrafią oni tworzyć także rozumne roboty, z których część okazuje się genialna, a część zupełnie wybrakowana. Miliony nieudanych wytworów eugeniki i robotyki trafiają do przypominającej wysypisko odpadów dzielnicy slumsów zwanej The Pile.

Do tego miejsca trafia również Karl Carbon, były policjant zwolniony z pracy za odmowę zastrzelenia nieuzbrojonego humanoida. Karl pełni tu funkcję pracownika socjalnego opiekującego się dziećmi chimerami i rozsądzającego spory między gangami nieletnich robotów. Jednak pewnego dnia bohater trafia na trop spisku, który może zagrozić tej dziwacznej ludzko-robotyczno-hybrydowej cywilizacji lub ją ocalić.

Cechy gry:

  • stylizowana grafika będąca kolażem ręcznie malowanych elementów (Adventure Game Studio)
  • ambitna fabuła, podnosząca problem nierówności społecznej