Producent: Pendulo Studios
Wydawca: Focus Home Interactive, Crimson Cow
Wydawca w Polsce: Ubisoft
Data premiery: 22 lutego 2011
Data premiery w Polsce: 29 kwietnia 2011
Polska wersja: napisy
Platforma: iOS, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: horror, komedia,
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

The Next Big Thing (Windows, Macintosh, Apple iOS) to gra przygodowa utrzymana w starym stylu, wyprodukowana przez Pendulo Studios, które zasłynęło lubianym cyklem Runaway. Najnowszy tytuł to w pewnym sensie remake Hollywood Monsters, gry Pendulo wydanej w 1997 roku tylko w hiszpańskiej wersji językowej.

W grze wcielamy się w dwójkę charyzmatycznych bohaterów – dziennikarza Dana Murray’a oraz jego koleżankę po fachu Liz Allaire – zaangażowanych w oryginalną i pełną niezwykłych zwrotów akcji historię. Obie postacie bardzo różnią się charakterami i w związku z tym – szczerze się nie cierpią. Liz, mimo iż blondynka, jest inteligentna, ambitna, profesjonalna i energiczna, ale równocześnie bardzo nierozsądna i obsesyjnie prawdomówna, co będzie przyczyną masy tarapatów. Dan jest najbardziej bezczelnym, przebiegłym, kłamliwym i nieznośnie uwodzicielskim reporterem sportowym w całej Kalifornii.

Historia rozpoczyna się na ceremonii wręczania nagród dla najlepszych aktorów-potworów. W świecie Next Big Thing bowiem potwory są kimś w rodzaju celebrytów, a gazety rozpisują się o ich skandalach. Fabuła gry kręci się wokół jednego z nich, który zdecydował się na podjęcie kariery politycznej. W grze nie brak humoru, zagadek i łamigłówek, a także odwołań do kultury masowej, w tym znanych filmów i seriali telewizyjnych. Tradycyjnie dla dzieł tego studia w trakcie zabawy spotkamy wiele dziwacznych postaci. Jedną z nich jest profesor Mosca, który po wypadku podczas testów swego wynalazku przekształcił się w pół człowieka, pół muchę.

Cechy gry:

  • zabawna fabuła i pomysły, zaczerpnięte z wcześniejszej produkcji – gry  Hollywood Monsters
  • kreskówkowa grafika
  •  postacie i tła opracowane w jakości full HD (wsparcie dla różnych rozdzielczości
  • rozgrywka polegająca przed wszystkim na rozmowach z postaciami, badaniu otoczenia i używaniu przedmiotów
  • możliwość wyboru stopnia trudności gry

Reedycja z czasopismem CD Action 2 / 2012.