Producent: Monkey Moon, BlackMuffin
Wydawca: Raw Fury
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 17 lipca 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, Nintendo, PC, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Rozygrywka: symulacja śledztwa,
Sterowanie: klawiatura, pad,

Opis gry:

Gra przygodowa w stylu noir z Monkey Moon i BlackMuffin z Francji. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X. Wersje na Xone i Nintendo Switch dostępne od 24 czerwca 2020.

Ulice współczesnego Paryża nawiedza tajemniczy seryjny zabójca. Ma na swoim koncie coraz więcej ofiar, a policja wcale nie przybliża się do tego, aby go schwytać. Jesteś kierowcą taksówki i ocalałym z jednego z ostatnich ataków mordercy, kiedy ledwo udało ci się ujść z życiem. Masz siedem nocy, aby pomóc w schwytaniu zabójcy – inaczej stróże prawa uznają, że to wszystko twoja sprawka. Przed tobą kilka nocnych zmian, które nie będą ani zwyczajne, ani bezpieczne…

Night Call to nieliniowa, oparta na historii gra w klimacie noir, podczas której prowadzisz śledztwo. Nie jesteś wprawdzie detektywem, masz jednak bardzo przydatny dar: w twoim towarzystwie ludzie czują się bezpiecznie. Mówią. Dzielą się przemyśleniami, emocjami i historiami… a także tajemnicami. Dla swoich pasażerów jesteś kimś więcej niż tylko kierowcą; stajesz się przyjacielem, powiernikiem i psychoterapeutą. Podglądaczem, który na moment może spojrzeć na ukryte przed wzrokiem obcych, ale bardzo prawdziwe życie mieszkańców Miasta Światła. A jeżeli zależy ci na złapaniu mordercy, musisz swoją rolę grać bez skazy.

Dobrze wykorzystaj ograniczony czas, jakim dysponujesz, aby zbierać poszlaki i zarabiać pieniądze na opłacenie rachunków. Wieź pasażerów do celu, wysłuchuj ich opowieści i waż słowa – niektórzy z nich to zwykli ludzie, ale inni mogą zdradzić ci wskazówkę, która okaże się kluczowa dla twojego dochodzenia. Podążaj za odpowiednimi poszlakami i dowiaduj się nowych rzeczy o podejrzanych, nie zapomnij jednak, że musisz płacić za benzynę i opłacać rachunki.

Czy zdołasz rozwiązać zagadkę, zanim będzie za późno? Lepiej się pospiesz – taksometr bez przerwy nalicza kilometry, a czas upływa…

  • Oryginalne i interesujące postacie: Spotkaj ponad 70 unikatowych, zaskakujących, realistycznych osób i przez kilka chwil bądź częścią ich żyć. Niektóre sprawią, że się wzruszysz, inne cię zainspirują lub zdenerwują. Zamień się w słuch i służ pomocą – kto wie, może wiedzą coś, co ci się przyda?
  • Styl noir: Rysowane ręcznie w czerni i bieli z dbałością o każdy szczegół postacie oraz lokacje tworzą napięcie charakterystyczne dla stylu noir.
  • Prowadzenie śledztwa kontra przeżycie: Czy pominiesz jakiś detal, aby zarobić więcej? A może poświęcisz pieniądze w imię potrzebnej informacji? Decyzje musisz podejmować szybko, bo czas upływa nieubłaganie!
  • Wiele spraw, wielu morderców: Zbieraj wskazówki związane z trzema różnymi sprawami. Czy zdołasz zidentyfikować zabójców? Uważaj: podejrzany w jednej sprawie może być niewinny w innej. (opis wydawcy)