Producent: Daedalic Entertainment
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: Play Publishing
Data premiery: 28 maja 2013
Data premiery w Polsce: 19 lutego 2014
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: fantasy,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Projekt Matthiasa Kempke z niemieckiego studia Daedalic Entertainment. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej, a w Niemczech również na płycie DVD. Wersja cyfrowa jest dostępna w pełnej niemieckiej lub angielskiej lokalizacji. Ma ona wbudowane napisy w kilku językach, miedzy innymi po polsku. Gra przygotowana na platformy: Windows i Mac.

Zatrać się w opowieści pełnej cudownych zdarzeń i magii, w której wszystko jest możliwe i nic nie jest tym, czym się wydaje. Dołącz do młodziutkiego Jerry’ego i podążaj za tajemniczym białym królikiem do niezwykłego Mysiego Lasu, krainy pełnej niewyjaśnionych zjawisk, w której baśniowe stworzenia mówią ludzkim głosem. To właśnie tam spełnia się marzenie Jerry’ego, aby zostać magikiem, mimo że dręczące las złe moce, spowijają go ogromnym cieniem. Mieszkańcy Mysiego Lasu dostają propozycję nie do odrzucenia — bilety na najwspanialszy pokaz magii, jaki ktokolwiek kiedykolwiek widział. Ale cena jest wysoka — będą musieli postawić na szali swoje największe skarby, a nawet życie. Gdy cień zaczyna przemieniać się w mrok, mieszkańcy Mysiego Lasu mogą zwrócić się o pomoc tylko do Jerry’ego. W trakcie przygody pełnej śmiechu i łez, radości i strachu, chłopiec będzie musiał stawić czoła najważniejszemu wyzwaniu i pożegnać się ze światem, który kiedyś znał oraz dzieciństwem, które minie bezpowrotnie. (źródło: www.cdp.pl)

Daj się wciągnąć w opowieść o magii i cudach, w której wszystko jest możliwe i nic nie jest takie, na jakie wygląda. (źródło: www.afan.pl)

Cechy gry:

  • ręcznie malowana grafika w wysokiej rozdzielczości
  • ponad 50 scenerii i ponad 40 interaktywnych postaci
  • rozgrywka polegająca na rozmowach z postaciami, badaniu otoczenia, używaniu przedmiotów i stosowaniu magicznych zaklęć

Od 19 lutego 2014 roku gra jest dostępna po polsku także w wersji pudełkowej (Play Sp z o.o).

Reedycja: Komputer Świat. Twój Niezbędnik nr 4/2014