Producent: White Birds Productions
Wydawca: Got Game Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 10 września 2008
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: cyberpunk, thriller,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Nikopol: Secrets of the Immortals to windowsowa gra stworzona przez studio White Birds Productions. Zaprojektował ją Benoit Sokal, odpowiedzialny za obie części Syberii oraz Paradise. Jego nowe dzieło jest inspirowane pierwszą częścią komiksowej trylogii La Foire aux Immortels Enki Bilala.

Rzecz rozgrywa się w  2023 roku w świecie, niezbyt przypominającym nasz obecny. Futurystyczny Paryż jest stolicą okrutnego, faszystowskiego reżymu, w którym rządy dzierżą neo-komuniści i … egipscy bogowie. Jeden z nich, Horus, poróżnił się ze swoimi braćmi i siostrami do tego stopnia, że musi ukrywać się w ciele człowieka. Na swego nosiciela wybiera pewnego żołnierza, który od wielu lat pozostaje w stanie hibernacji. Ów mężczyzna jest ojcem Alcide Nikopola, artysty malarza – alter ego gracza. Gdy bohater dowiaduje się, że jego ojciec pojawił się w mieście, postanawia go odnaleźć. Historia jego poszukiwań obfituje w nieoczekiwane zwroty akcji i trzyma gracza w napięciu do ostatniej sceny.

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na badaniu otoczenia, używaniu przedmiotów, rozwiązywaniu zagadek i studiowaniu dokumentów
  • elementy czasowo-zręcznościowe (po nieudanej akcji program cofa gracza do początku zadania)
  • prerenderowana grafika na silniku OPALIUM z możliwością swobodnego rozejrzenia się po dotarciu do wybranego punktu lokacji
  • specjalne efekty świetlne, dymy i refleksy na powierzchniach przedmiotów oraz animacje elementów otoczenia (ruchome drzwi, okna)