Producent: Dreamtale Studio
Wydawca: Dreamtale Studio
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 1 lipca 2022
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Akcja Noctem rozgrywa się w małym miasteczku na Alasce, z piękną przyrodą i przeważnie mglistym miejscem, w którym codziennie dzieją się dziwne rzeczy. Krążą pogłoski o Trójkącie Alaski, który łączy stany Anchorage, Juneau i Barrow, tworząc trójkąt, w którym zaginęło wiele osób, a większości z nich nigdy nie odnaleziono. Istnieje wiele teorii na temat tego zjawiska, ale nikt nie chce o nim mówić. Ludzie znikają, a większość z nich pozostaje zagubiona. Jedni mówią, że zginęli, inni, że odeszli… Inni szukają ich do dziś. Pytanie brzmi, gdzie oni są?
Gra toczy się w Dry Creek, małym miasteczku wewnątrz tego trójkąta. Amelia Hudson mieszkała tam ze swoją rodziną, zanim przeprowadziła się do Anglii, by studiować pisarstwo. Kiedy miała 14 lat, u jej młodszego brata Tommy’ego zdiagnozowano białaczkę. Po dwóch latach zmarł. Jej matka nie mogła znieść bólu i 8 miesięcy później popełnia samobójstwo.
Cztery lata po tragedii Amelia była gotowa przenieść się do Anglii, aby studiować pisarstwo, ale kiedy tam była, dowiedziała się, że jej ojciec zmarł w tajemniczych okolicznościach w ich domu. Brała udział w pogrzebie i zdruzgotana, wróciła do Anglii, aby kontynuować studia. Zbliżał się czas ukończenia studiów i Amelia musiała dokończyć pracę dyplomową. Postanowiła wrócić do domu, aby mieć spokój i móc się skoncentrować.
Kiedy jednak przybywa, wie, że coś jest nie tak. Czuła, że ​​nie jest sama w domu. Ktoś lub coś mieszało jej w głowie, myślach, rzeczywistości. Dzieje się coś, co przekracza ludzkie pojęcie. Czy uda jej się uciec od rzeczywistości?
Ludzie nie wyjaśnili jeszcze złożoności teorii wszechświatów równoległych, jedyne, co możemy zrobić, to tylko sobie wyobrazić.