Producent: Creative Assembly
Wydawca: SEGA
Wydawca w Polsce: Cenega
Data premiery: 7 października 2014
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: Linux, Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura, pad,

Opis gry:

Alien: Isolation to wyprodukowany w Wielkiej Brytanii survival horror, którego fabuła nawiązuje do filmu Obcy: Ósmy pasażer Nostromo. Jego bohaterką jest córka Ellen Ripley, która próbuje po latach odkryć, co się stało z jej matką. W Obcym: Izolacji przede wszystkim unikamy konfrontacji z przeciwnikiem. Na świat patrzymy oczami bohatera (FPP). Gra przygotowana na kilka platform: PC, XBox 360, XBox One, PlayStation 3, PlayStation 4. Od 5 grudnia 2019 dostępna na Nintendo Switch.

Odkryj prawdziwe znaczenie strachu w Alien: Isolation, survival horrorze, którego akcja toczy się w atmosferze ciągłego strachu i śmiertelnego zagrożenia. Piętnaście lat po wydarzeniach z Obcego, córka Ellen Ripley, Amanda, toczy desperacką walkę o przetrwanie, z misją poznania prawdy o zniknięciu matki. Słaba i niegotowa, będzie zmuszona wyszukiwać zasoby, improwizować rozwiązania i używać swego sprytu, aby nie tylko odnieść sukces w swojej misji, ale po prostu pozostać przy życiu.

Kluczowe cechy:

  • Pokonaj ciągle obecne, śmiertelne zagrożenie – Doświadcz ustawicznego lęku, gdy Obcy wykorzystuje swoje zmysły, polując na ciebie i reagując na każdy twój ruch.
  • Improwizuj, by przetrwać – Włamuj się do systemu, przeszukuj otoczenie w poszukiwaniu kluczowych zasobów i twórz przedmioty pomocne w poradzeniu sobie z każdym problemem. Czy będziesz unikać przeciwników, rozpraszać ich uwagę, czy stawisz im czoła w otwartej walce?
  • Odkrywaj świat pełen tajemnic i zdrady – Zanurz się w szczegółowej scenerii Sewastopola, wycofanej z użycia stacji handlowej na obrzeżach kosmosu. Natknij się na niezwykle zróżnicowaną grupę mieszkańców w świecie naznaczonym strachem i nieufnością. (źródło: www.cenega.pl)