Producent: Cyan
Wydawca: Cyan
Wydawca w Polsce: Techland
Data premiery: 24 sierpnia 2016
Data premiery w Polsce: 24 sierpnia 2016
Polska wersja: napisy
Platforma: Mac, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Sterowanie: klawiatura, myszka,

Opis gry:

Nowa przygoda ze studia Cyan, autorów Mysta i Rivena. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Mac OS X. W Polsce ukazała się wersja pudełkowa od Techlandu (Windows). Od 29 sierpnia 2017 dostępna w wersji cyfrowej na PS4 (polskie napisy), a od 10 kwietnia 2020 na Xbox One.

Pewnej pochmurnej nocy, podczas spaceru brzegiem jeziora, Twoją uwagę przyciąga niespodziewany grzmot. Z rozgwieżdżonego nieba spada osobliwy artefakt, który bez pytania o pozwolenie przenosi Cię do innego świata. Zostajesz wyrwany ze swojej przytulnej egzystencji, by trafić na obcą planetę. Obcą, ale z domkiem na prerii jak w Kansas i dziwnym opuszczonym miasteczkiem… no, prawie opuszczonym. Witaj w Hunrath!

Świat Obduction ujawni swoje sekrety, jeśli zbadasz go dogłębnie i przemyślisz swoje odkrycia. Jednak podziwiając piękne krajobrazy i badając tajemnicze otoczenie, pamiętaj, że podejmowane decyzje będą miały wymierne konsekwencje. Bo teraz to jest Twoja historia. (źródło: info wydawcy)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca głównie na eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek, które umożliwiają odkrycie praw rządzących poznawanym światem i powrót do domu

Reedycja:  Dobra Gra Plus (16 listopada 2017, Techland).