Producent: Infamous Quests
Wydawca: Infamous Quests
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 stycznia 2016
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantasy,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Drugi komercyjny projekt studia Infamous Quests, zrealizowany między innymi dzięki udanej kampanii na Kickstarterze, w trakcie której zgromadzono też fundusze na produkcję Quest for Infamy II. Gra zadebiutowała po angielsku na Windowsa, Linuksa i Mac OS X w dystrybucji cyfrowej pierwszym epizodem (GOG, Steam) – jedynym jak dotąd zrealizowanym.

Order of the Thorne składa się z czterech części, połączonych miejscem akcji – królestwo Uir – oraz typem bohatera, który wyrusza w pełną przygód drogę, a pokonawszy wszystkie przeciwności, zyskuje sławę i nagrodę.

  • Episode I: The King’s Challenge
    Bohaterem jest bard o imieniu Finn, który odpowiada na królewskie wezwanie i bierze udział w poszukiwaniach zaginionej królowej. Dzięki magicznej lutni, własnej muzykalności i przebiegłości zajdzie dalej niż inni.
  • Episode II: Fortress of Fire
    Gracz wciela się w postać Patricka, który jest giermkiem szlachetnego rycerza. Podczas penetrowana tajemniczego zamku, Sir Caradoc wpada w zasadzkę i zostaje uwięziony. Młodzieniec podnosi jego miecz i rusza na ratunek swemu panu.
  • Episode III: The Monk and the Mountain
  • Episode IV

Cechy gry:

  • ścieżka muzyczna – James Mulvale