Producent: White Birds Productions
Wydawca: Ubisoft
Wydawca w Polsce: Cenega Poland
Data premiery: 21 kwietnia 2006
Data premiery w Polsce: 4 października 2006
Polska wersja: pełna
Platforma: Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Paradise to projekt stworzony według scenariusza i pomysłu Benoita Sokala, mistrza gry przygodowej. Gra została wydana w 2006 roku na Windowsa, a w październiku 2008 odświeżona w wersji na Nintendo DS pod tytułem Last King of Africa. Dostępna na nośnikach fizycznych.

Akcja Paradise toczy się w Afryce w fikcyjnym państwie nazwanym Maurania. Rządzący nią dyktator, król Rodon, jest ciężko chory. Nie ma siły zmagać się z rewolucją, która ogarnia jego kraj. Sprowadza więc ze szkoły w Szwajcarii swoją córkę. Widział ją ostatnio, gdy miała sześć lat, ale wierzy, że dziewczyna nie zapomniała ziemi swoich przodków i zechce o nią walczyć. Młoda kobieta szczęśliwie dociera do Afryki, jednak nad lotniskiem jej samolot zostaje ostrzelany przez rebeliantów. W wyniku wypadku traci ona pamięć – nie wie, kim jest i po co tu przybyła.  Przybiera nazwisko Ann Smith.

W grze wcielamy się w postać Ann. Pomagamy jej odzyskać przeszłość i zdecydować o przyszłości. Sterujemy również czarną panterą, towarzyszącą dziewczynie w jej wędrówce po Afryce, z którym to zwierzęciem bohaterkę łączy tajemnicza więź.

Opis gry:

  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • obecność elementów zręcznościowych
  • trójwymiarowe postaci na prerenderowanych tłach
  • ścieżka dźwiękowa – Dimitri Bodiansky – autor muzyki do Still Life i sequela Little Big Adventure

Reedycja w czasopiśmie Click! 10 / 2008.