Producent: BrainGame, 3D-IO Games & Video Production
Wydawca: Deep Silver, Koch Media
Wydawca w Polsce: Cenega Poland
Data premiery: 22 lutego 2008
Data premiery w Polsce: 18 czerwca 2008
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z Niemiec znana również pod angielskim tytułem The Immortals of Terra: A Perry Rhodan Adventure. Wyprodukowana tylko w wersji Windows.

Postać Perry’ego Rhodana, głównego bohatera gry, cieszy się zdecydowanie największym powodzeniem w Niemczech, gdyż to właśnie tam pojawiał się on w niezliczonych powieściach, wydawanych od kilku dekad. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wątek fabularny gry został przygotowany przez dwóch pisarzy, Roberta Feldhoffa i Michaela Thumera, odpowiedzialnych za książkowe perypetie Perry’ego Rhodana. Grę przygotowano w taki sposób, żeby do rozgrywki mogły przystąpić także te osoby, które wcześniej nie interesowały się zbytnio losami tej postaci.

Akcja opisywanej przygodówki rozpoczyna się w 4934 roku naszej ery. Tytułowy bohater, będący jednym z żołnierzy elitarnej jednostki U.S. Space Force, wyrusza na ratunek swojej dziewczynie – Mondrze Diamond. Została ona bowiem porwana przez bliżej nieokreślonych sprawców. Perry w międzyczasie odkrywa, iż zagrożone jest życie nie tylko bliskiej mu osoby, ale ważą się również losy całego wszechświata.

Z racji tego, iż mamy do czynienia z produktem osadzonym w klimatach science-fiction, nie powinna też dziwić obecność w grze zarówno istot z innych planet, jak i futurystycznie zaprojektowanych konstrukcji, które musimy badać na odwiedzanych w trakcie rozgrywki planetach. (źródło: www.cenega.pl)

Cechy gry:

  • fabuła inspirowana wydawaną od 1961 roku serią książek fantastycznonaukowych
  • rozgrywka polegająca głównie na rozmowach z postaciami niezależnymi, eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • dziennik bohatera, zawierający podpowiedzi do zagadek
  • szczegółowa grafika, łącząca dwuwymiarowe tła i trójwymiarowe postaci (na silniku PathEngine SDK)
  • dodatkowe efekty wizualne (cienie, zjawiska atmosferyczne)

Reedycja w Taniej Serii, 12 listopada 2010, Cenega Poland