Producent: Tap It Games, Bit Golem
Wydawca: Tap It Games
Wydawca w Polsce: Tap It Games
Data premiery: 23 lipca 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: napisy
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: visual novel,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Interaktywna opowieść z krakowskiego studia  Tap It Games. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej pierwszym epizodem (Part 1) na Windowsa.

Perserverance: Part 1 to pierwsza części dramatycznego horroru skupionego wokół dwóch różnych bohaterów, których ścieżki przetną się w samym środku okropnych wydarzeń.

W części pierwszej gracz wciela się w Jacka Cuttera, ojca starającego się utrzymać swoją rodzinę razem. Jest wiecznym dorobkiewiczem w małym miasteczku Grey Ville, znajdującym się w pobliżu bazy wojskowej. Badania, które się tam prowadzi, nadają miastu aurę tajemniczości. Miejscowi wolą trzymać się od niej z daleka. Sytuacja zaczyna wymykać się spod kontroli, kiedy jeden z eksperymentów kończy się okropnym fiaskiem i obszar zostaje poddany kwarantannie.

Tymczasem tajemnicza kobieta poszukuje zbiega. Jej przełożeni oczekują od niej, że wykona rozkazy jak zwykle… jednak nie mówią jej całej prawdy. Osoba, którą ściga, ma w sobie więcej, niż się wydaje. Wkrótce zarówna Jack jak i tajemnicza agentka znajdą się w samym środku kryzysu, który odmieni ich na zawsze.

Cechy gry:

  • Graj we własnym tempie
  • Zanurz się w porywającej opowieści
  • Wybierz i wykreuj swoją własną wersję Jacka
  • Rozdzielczość: 1920×1080 px
  • Długość: 20 000 słów – około 2 godziny rozgrywki (źródło: opis wydawcy)