Producent: Sierra On-Line
Wydawca: Sierra On-Line
Wydawca w Polsce: IPS Computer Group
Data premiery: 30 listopada 1996
Data premiery w Polsce: 22 marca 1997
Polska wersja: brak
Platforma: DOS, PC,
Ograniczenia wiekowe: 18+
Styl graficzny: FMV, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Interaktywny horror psychologiczny z podtekstem sf według projektu Lorelei Shannon, wyreżyserowany przez Andy’ego Hoyosa. Gra fabularnie nie nawiązuje do Phantasmagorii Roberty Williams, jednak tak jak poprzedniczka zawiera kontrowersyjne sceny,  w związku z czym jest przeznaczona dla dorosłego odbiorcy. Została zrealizowana z udziałem żywych aktorów, a materiałem wyjściowym stały się ujęcia nakręcone bezpośrednio na planie filmowym – bez użycia techniki blue box. Wydana na MS-DOS i Windowsa.

Akcja Phantasamgorii 2 toczy się we współczesnych realiach. Gracz wciela się w postać  młodego mężczyzny, Curtisa Craiga. Curtis z nieznanych przyczyn cierpi na zaburzenia psychiczne, które kończą się pobytem w szpitalu. Bohatera poznajemy rok po owym epizodzie, gdy ten zatrudnia się w firmie farmaceutycznej i próbuje prowadzić normalne życie. Jednak to się mu nie udaje – wokół niego dzieją się dziwne rzeczy. By się ratować, Curtis musi wyjaśnić ich przyczyny, sięgając do rodzinnej historii.

Cechy gry:

  • mroczna fabuła z drastycznymi scenami
  • rozgrywka polegająca głównie na rozmowach, badaniu otoczenia, gromadzeniu i używaniu przedmiotów
  • liczne sekwencje wideo z udziałem żywych aktorów
  • Paul Morgan Stetler w roli Curtisa Craiga

Minimalne wymagania sprzętowe i pomoc techniczna na stronie Sierra Help Pages. Gra, w dostosowanej do współczesnych systemów wersji cyfrowej, dostępna na stronie gog.com.