Producent: AIREM
Wydawca: IQ Publishing
Wydawca w Polsce: IQ Publishing
Data premiery: 17 stycznia 2018
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: escape room, horror,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: escape room,
Sterowanie: klawiatura, pad,

Opis gry:

Przygodówka z polskiego studia AIREM. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa. Dostępna również na Macintosha i Linuksa (4 września 2020).

Przekonaj się, jak wyglądałaby gra komputerowa stworzona przez samego Jigsawa! Wykorzystaj dostępne przedmioty, pokonaj podstępne iluzje i zagadki optyczne, a przede wszystkim, odpowiedz sobie na pytanie: czy odważysz się zagrać ze mną? Wkrocz w świat luźno zainspirowany filmem Piła.

W tajemniczych okolicznościach ginie znany dziennikarz śledczy Robert Hawk wraz ze swoją żoną Sarą. Policja znajduje tylko wrak ich rozbitego w wypadku samochodu. Według podejrzeń śledczych z zaginięciem może mieć coś wspólnego człowiek zwany Illuzją – seryjny morderca, o którym Hawk pisał od dłuższego czasu artykuły śledcze. Podobno wraz ze znajomym, prywatnym detektywem Patrickiem Clarkiem, był bliski odkrycia jego tożsamości. Teraz jednak w wyniku wypadku Hawk sam dostaje się w ręce Illuzji i żeby przeżyć musi pokonać przygotowany przez niego labirynt zagadek.

Poznaj mroczny świat stworzony przez chory umysł i odkryj, kto za tym wszystkim stoi. Nie będziesz jednak sam podczas tej niebezpiecznej rozgrywki – odrobiną manipulacji i przysług możesz zaskarbić sobie wdzięczność innych uwięzionych, a nawet uzyskać ich pomoc. Jak ich wykorzystasz? Czy jesteś gotowy na poświęcenie przyjaciela, żeby samemu wydostać się z pułapki? Przetestuj swoje człowieczeństwo dzięki licznym wyborom moralnym oraz questom pobocznym, które prowadzą do dziesiątek zakończeń!

Wejdź na wyższy poziom immersji i wykorzystaj realne przedmioty, aby przechytrzyć swojego dręczyciela. Dmuchnij w mikrofon, aby zdmuchnąć świeczkę, wykonuj gesty dłońmi, aby podpalić zapałkę, potrząsnąć pudełkiem (co tam może być?), odkręcić słoik (uważaj, żeby gałki oczne nie wyleciały ze środka!) albo zaatakować kogoś młotkiem! I mam nadzieję, że masz gdzieś lusterko pod ręką… A to dopiero początek niespodzianek!

Wejdź do świata niebezpiecznego psychopaty i powoli popadaj w obłęd, dzięki pierwszemu w grze komputerowej, tak realistycznemu systemowi określającego stan psychiczny Twojego bohatera! A na koniec rozerwij się przy licznych aktywnościach dodatkowych – prowadź własny dziennik w wirtualnym telefonie, czytaj SMS-y, lub graj w gry mobilne – wszystko po to, by do reszty nie zwariować.

I pamiętaj, że dzięki losowym elementom, każda rozgrywka będzie inna! A jeżeli poczujesz, że potrzeba Ci wyzwania, przetestuj swoje umiejętności w licznych trybach dodatkowych, w tym w wyjątkowym trybie survivalowym.

Cechy gry:

  • ilustracja muzyczna Kevin MacLeod
  • liczne zagadki optyczne i iluzje, które pobudzą twoją wyobraźnię,
  • aktywności dodatkowe (działający telefon komórkowy, komputery i inne), które pozwolą zapomnieć o twojej przerażającej sytuacji,
  • wybory moralne i różne zakończenia, które sprawdzą twoje człowieczeństwo,
  • różnorakie tryby gry, questy poboczne, oraz losowość niektórych elementów, które zapewnią rozrywkę na wiele miesięcy,
  • rozbudowany system stanu psychicznego twojego bohatera, który powie ci jak bardzo zwariowałeś,
  • przerażająca fabuła, która nie pozwoli ci oderwać się od monitora,
  • atmosfera gry luźno zainspirowana filmem Piła
  • wykorzystanie przedmiotów z twojego otoczenia – mikrofonu, lusterka, kamery, etc.,
  • profesjonalna ścieżka dźwiękowa i dubbing, który zmrozi ci krew w żyłach! (źródło: info wydawcy)