Producent: Wormwood Studios
Wydawca: Wadjet Eye Games
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 5 grudnia 2012
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: iOS, Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: cyberpunk,
Styl graficzny: pixel art, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Windowsowy projekt czwórki twórców z Wormwood Studios: Victora Pfluga, Marka Yohalema, Jamesa Spanosa i Nathaniela Chambersa. Dostępny na Macintosha (2013), Linuksa (2015), a od 21 września 2016 na Apple iOS.

Wydawcą Primordii jest niezależne studio Wadjet Eye Games, to samo, które wypuściło na rynek Gemini Rue oraz Resonance. Atutem gry są ręcznie malowane lokacje, zagadki wymagające spostrzegawczości i logicznego myślenia oraz możliwość interakcji z wieloma postaciami i maszynami.

Akcja gry toczy  się w zdewastowanym, cyberpunkowym świecie, w którym ludzie są  tylko legendą. Stworzyli oni planetę zwaną Primordią i zasiedlili ją myślącymi i czującymi maszynami. Jedna z nich, humanoidalny robot Horatio, jest głównym bohaterem gry. Towarzyszy mu Crispin, niedoskonały automat stworzony przez Horatia dla odpędzenia samotności. Obaj remontują statek powietrzny o nazwie UNIIC. Prowadzą bardzo spokojną egzystencję do czasu, gdy pewien mechaniczny łotrzyk kradnie źródło zasilania odnawianego wraku. Zdarzenie to zmusza głównego bohatera do opuszczenia domu i wyruszenia w podróż w celu odnalezienia swojej własności. Przy okazji Horatio odkryje też tajemnicę swojego pochodzenia.

Cechy gry:

  • zwięzła fabuła i humor słowny
  • ręcznie rysowana grafika na silniku AGS, wykorzystująca styl pixel-art
  • do zbadania ponad 50 lokacji
  • łamigłówki, które rzadko bazują na klasycznym łączeniu przedmiotów
  • elektroniczny soundtrack
  • w angielskiej wersji językowej Logan Cunningham w roli Horatia  i Abe Goldsmith jako Crispin