Producent: Digital Media Workshop
Wydawca: Digital Media Workshop
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 6 listopada 2015
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: fantastyka naukowa,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka z amerykańskiego studia Digital Media Workshop. Gra zadebiutowała na Windowsa na Steamie w angielskiej i niemieckiej wersji cyfrowej.

Główny bohater Prominence budzi się na pokładzie medycznym uszkodzonej stacji kosmicznej, której załoga zniknęła w tajemniczych okolicznościach. Sytuacji nie poprawia amnezja, na którą cierpi nasz podopieczny. Naszym zadaniem będzie ustalenie, kim jest bohater, czym zajmowano się na stacji oraz gdzie podziała się cała załoga. Fabuła w grze jest nieliniowa – twórcy przygotowali dwa różne zakończenia, których wybór będzie zależał od podjętych w trakcie gry działań.

Prominence wykorzystuje stworzony specjalnie dla niej silnik graficzny oparty o OpenGL do generowania lokacji w czasie rzeczywistym. Świat obserwujemy z oczu głównego bohatera. Przemieszczamy się pomiędzy zdefiniowanymi przez twórców punktami, w których będziemy mieli możliwość swobodnego rozglądania się we wszystkich kierunkach. Zwiedzimy całą stację kosmiczną: zarówno sterylne pomieszczenia medyczne, estetyczne kwatery naukowców i dowództwa, jak i industrialne, surowe pokłady przeznaczone dla szeregowych mieszkańców.

Prominence to klasyczna przygodówka point’n’click, więc nie zabraknie standardowego w takich produkcjach ekwipunku oraz kursora, dzięki któremu wejdziemy w interakcję z wyposażeniem stacji. Naszym poczynaniom towarzyszyć będzie ANNIE – sztuczna inteligencja stacji. Jej komentarze zawierają ogólne podpowiedzi. Podczas zabawy rozwiązujemy klasyczne zagadki ekwipunkowe oraz łamigłówki związane z odgadywaniem haseł czy manipulowaniem tajemniczym wyposażeniem stacji. Czekają na nas również rzadko spotykane zadania takie jak na przykład manipulowanie systemami komputerowymi za pomocą interfejsu tekstowego.