Producent: Frostwood Interactive
Wydawca: Frostwood Interactive
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 1 lutego 2019
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, Nintendo, PC, PlayStation, Xbox,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Sterowanie: klawiatura, pad,

Opis gry:

Przygodówka z indyjskiego studia Frostwood Interactive według projektu Armaana Sandhu. Gra zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Mac OS X oraz Linuksa. Dostępna również na Nintendo Switch, Xbox One i PS4 (od 2020).

Akcja Rainswept toczy się jesienią 1996 roku w miasteczku Pineview, gdzie przybywa detektyw Michael Stone. Bohater ma pomóc w zbadaniu sprawy śmieci pewnej pary: Chrisa i Diane, których znaleziono martwych w ich kuchni. Miejscowi sądzą, że to oczywisty przypadek zabójstwa połączonego z samobójstwem, spowodowany przez burzliwy charakter związku, jaki łączył ofiary.

Pomóż detektywowi i pełnej empatii oficer Amy Blunt odkryć prawdę kryjącą się za historią Chrisa i Diane. Ale bądź ostrzeżony – im bardziej detektyw zagłębia się w sprawę, tym wyraziściej powraca jego własna przeszłość. Wspomnienia prześladują go i podkopują jego zdrowie psychiczne.

Jako detektyw Stone zbadaj piękne miasto Pineview, rozmawiaj z jego mieszkańcami, przesłuchuj podejrzanych, odkrywaj przeszłość ofiar i próbuj złożyć w całość opowieść o śmierci Chrisa i Diane.

Wciel się także w postać Chrisa i poznaj historię jego związku z Diane. Dołącz do nich w kluczowych momentach ich życia, gdy spotykają się po raz pierwszy, poznają się i zakochują. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • wciągająca historia z wieloma postaciami o wyrazistych osobowościach
  • dwuwymiarowa, stylizowana grafika na silniku Unity
  • badanie otoczenia i prowadzenie dialogów
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa – Micamic