Producent: Nexus Game Studios
Wydawca: Daedalic Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 12 listopada 2014
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 16+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygodówka point-and-click z hiszpańskiego Nexus Game Studios. Gra zadebiutowała w wielojęzycznej wersji cyfrowej na Windowsa i Macintosha. Dostępna również na PlayStation 4 (2016). W Niemczech wydana na nośniku fizycznym.

Kleptoman, socjopata, okropny przyjaciel. Randal to chyba jeden z najgorszych protagonistów od czasów wynalezienia grawideski. Randal’s Monday to szalona kosmiczna przygoda utrzymana w klasycznym przygodowym stylu. Całość doprawiono dowcipami i odniesieniami do specyficznej kultury geeków.

Randal budzi się po zaręczynowej imprezie swojego najlepszego przyjaciela, Matta. Nie dość, że męczy go kac-gigant, to jeszcze ma przy sobie portfel przyjaciela. W środku znajduje pierścionek zaręczynowy, który bez większych oporów sprzedaje, co sprowadza na niego straszną klątwę. Matt popełnia samobójstwo, a Randal zmuszony jest ciągle przeżywać feralny poniedziałek w nadziei, że uda mu się naprawić wyrządzone szkody. Główny bohater musi odzyskać pierścionek i zrobić coś ze swoim życiem, zanim sprawy przybiorą jeszcze gorszy obrót (z zakrzywieniem czasoprzestrzeni włącznie).

Uwaga wszystkie geeki! Randal’s Monday serwuje czarny humor najlepszego sortu, nawiązania do popkultury maści wszelakiej! Wszystko zgrabnie upchane w klasyczną grę przygodową point & click. To hołd oddany całemu pokoleniu graczy, czytelników i fanów kultury retro w dowolnej formie. 

  • Czas rozgrywki: wszystko zależy od tego ile czasu spędzałeś przed TV jako dzieciak.
  • Jakiś gazylion odniesień do kultury geeków.
  • Żadnych zombie! Nie oszukujmy się – obecnie są już wszędzie. A więc tak… w zasadzie to tak, mamy zombie!
  • Mnóstwo niespodziewanych zwrotów akcji. I jeszcze więcej zwrotów, które da się wyczuć na kilometr.
  • Zabawny scenariusz autorstwa najlepszego przyjaciela sąsiada fryzjera Terry’ego Pratchetta. (źródło: info wydawcy)