Producent: Buka Development, Saturn Plus
Wydawca: Buka Entertainment
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 7 listopada 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Gatunek: fantastyka, komedia,
Sterowanie: klawiatura, myszka,

Opis gry:

Odświeżona wersja trzeciej części przygodowej serii studia Saturn Plus, która zadebiutowała jako Петька 3: Возвращение Аляски  22 listopada 2001 (wyłącznie po rosyjsku)Red Comrades 3: Return of Alaska. Reloaded została dostosowana do nowych systemów Windows, Mac oraz Linux i wyposażona w angielskie napisy.

Za sprawą Pietki i Wasyla Iwanowiczów świat znalazł się na krawędzi katastrofy! Nieodpowiedzialnie używając bezcennego urządzenia – wehikułu czasu – bohaterowie przenieśli swoją wieś gdzieś do USA, co grozi nieodwracalnymi konsekwencjami dla całego wszechświata! Aby ocalić świat, Pietka i Wasyl będą musieli przejść przez ogień, wodę i.. przez inne rzeczy, i to nie raz!

Staną twarzą w twarz z najgroźniejszymi kryminalistami na ulicach Las Vegas, zaciągnął się do komandosów i wykonają kilka misji dla rządu USA. Będą walczyć z handlarzami narkotyków w dżungli w Ameryce Środkowej i staną przeciwko Saddamowi Husseinowi, a nawet zrobią sobie wycieczkę na Alaskę.

Jak zwykle, Pietce i Wasylowi pomogą starzy znajomi z poprzednich odcinków. Spotkaj się z Anką (tym razem jest agentką FBI), Furmanowem (teraz jest mormońskim kaznodzieją) i Kuźmiczem, który nagle odkrył w sobie rzadki talent artystyczny. (źródło: info wydawcy)