Producent: 3f Interactive
Wydawca: 3f Interactive
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 21 marca 2012
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Epizodyczna przygodówka z argentyńskiego studia 3f Interactive. Zadebiutowała pierwszym rozdziałem zatytułowanym Reversion: The Escape (wersja Steam ma w tej części także polskie napisy). Całość produkcji została zamknięta trzecim rozdziałem 28 lutego 2020.

Budzisz się w szpitalu bez wspomnień… Jesteś w Buenos Aires w 2035 roku, a miasto pozostaje pod kontrolą organizacji wojskowej. Nagle okazuje się, że twoje życie jest w niebezpieczeństwie i że trzeba uciekać jak najszybciej. Co zamierzasz zrobić?

Reversion to fantastyka naukowa inspirowana klasyką gatunku z Lucas ArtsSierry lub choćby Péndulo Studios, przeznaczona dla fanów oldschoolowych przygodówek. Dzięki niej przeniesiesz się do zdewastowanego świata przyszłości, obudzisz się w nim obrabowany ze wspomnień, desperacko szukając wskazówek, które pozwolą Ci zrozumieć Twoje kłopotliwe położenie.

Wciel się w postać Christiana. Wraz z nim rozwiązuj zagadki, rozmawiaj z intrygującymi postaciami i pomóż mu odzyskać pamięć. Współpracuj z Victorią, tajemniczą dziewczyną poznaną w szpitalu. Razem ucieknijcie z tego piekła, by odwrócić katastrofalne wydarzenia, które zmieniły miasto w gruzy. (źródło: info wydawcy)