Producent: Knut Müller
Wydawca: Got Game Entertainment
Wydawca w Polsce: bak
Data premiery: 12 października 2002
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Przygotowana na Windowsa i Macintosha gra przygodowa, stylem przypominająca słynną serię Myst. Jej twórcą jest niemiecki deweloper Knut Müller.

Wcielamy się w niej w postać anonimowego bohatera, który nieznanym zrządzeniem losu trafia do krainy zwanej Rhem. W świecie Rhem nie ma ludzi ani zwierząt –  tylko korytarze, drzwi do otwarcia, metalowe konstrukcje i nieznane maszyny, które spróbujemy uruchomić. Stopniowo też odkrywamy tajemnicę tego miejsca i znajdujemy sposób na wydostanie się z niego. W poszukiwaniu fragmentów zaginionej, książkowej stronicy badamy rozległe lokacje i rozwiązujemy zagadki logiczne.

Rhem I Special Edition: The Mysterious Land została wydana cyfrowo 27 lipca 2017, także w polskiej wersji językowej. Ta wersja gry jest rozszerzona o wiele nowych łamigłówek i zadań oraz dodatkowych obszarów. Zawiera również udogodnienia znane z kolejnych odsłon serii, których brakowało dotąd w pierwszej części gry, takie jak funkcja ułatwiająca zabawę osobom z zaburzeniem postrzegania kolorów czy „tryb przeskakiwania”. Materiały do tej wersji gry:

Cechy gry:

  • nieliniowa, pozbawiona przemocy fabuła.
  • rozgrywka polegająca na eksploracji otoczenia i rozwiązywaniu zagadek logicznych
  • grafika w niskiej rozdzielczości – 4000 prerenderowanych plansz z polem widzenia 360 stopni
  • 15 minut wstawek filmowych w formacie QuickTime
  • stereofoniczny dźwięk

Problemy techniczne:

  • w wersji DVD gra wymaga patcha