Producent: Sanctuary Woods
Wydawca: U.S. Gold
Wydawca w Polsce: Mirage
Data premiery: 30 września 1995
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: DOS, Mac,
Ograniczenia wiekowe: 12+
Gatunek: detektywistyczna,
Styl graficzny: grafika 2D, trzecioosobowa (TPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Grę zaprojektowali Lee Sheldon, François Robillard, Michael Gibson i Richard Hescox z kanadyjsko-amerykańskiego studia Sanctuary Woods, zainspirowani życiem i opowieściami popularnego w Ameryce w latach trzydziestych XX wieku podróżnika, antropologa i rysownika, Roberta Ripleya. Gra wyszła na MS-DOS-a i Macintosha.

Akcja The Riddle of Master Lu toczy się w 1936 roku. Robert opowiada swojej chińskiej przyjaciółce Mei Chen najnowszą przygodę. Oto dwaj, wyglądający jak ninje, zabójcy ścigali go po egipskiej pustyni. Już mieli go zastrzelić, gdy – wierzcie lub nie – posag, pod którym się schronił bohater, przemówił, a przestraszeni napastnicy uciekli. Dziwnym trafem rozmawiającą przy stoliku parę obserwuje dwóch Japończyków, a wkrótce potem w należącej do Roberta galerii osobliwości ktoś wypuszcza jadowitą kobrę. Tak zaczyna się przygoda, podczas której będziemy poszukiwać tajemniczego artefaktu. Wraz z bohaterami odwiedzimy różne regiony świata i znajdziemy się również – wierzcie lub nie – w Wolnym Mieście Gdańsku.

Cechy gry:

  • szczegółowa, 256-kolorowa grafika, urozmaicona wstawkami wideo realizowanymi w technice blue box
  • rozgrywka polegająca głównie na prowadzeniu rozmów, badaniu otoczenia, rozwiązywaniu zagadek inwentarzowych i logicznych
  • możliwa śmierć bohatera
  • Garry Chalk w roli Roberta