Producent: Omni Creative Group
Wydawca: The Adventure Company
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 19 marca 2003
Data premiery w Polsce: brak
Polska wersja: brak
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Styl graficzny: Grafika 3D, Pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: Point and click,
Sterowanie: Myszka,

Opis gry:

The Omega Stone to kontynuacja mystopodobnej przygodówki Riddle of the Sphinx: An Egyptian Adventure, której twórcami są Jeffrey S. Tobler i Karen E. Tobler. Gra wydana na Windowsa i Macintosha. W Polsce, mimo planów wydania, nigdy się nie ukazała.

Wciel się w postać słynnego archeologa sir Gila Blythe’a i dokonaj tłumaczenia pradawnego dokumentu, który jest tak stary jak królestwo faraonów. Krok po kroku, odkryj tajemnicę zaginionych królestw i historię najpotężniejszych władców starożytnego świata. Omega Stone to niesamowita gra przygodowa, w której to Ty masz okazję dokonać największych archeologicznych odkryć wszech czasów.

Zwiedź niezwykle dopracowane lokacje i odkryj zaawansowane technologie różnych kultur – od sfinksa w Gizie przez ruiny świątyń Majów, Stonehenge, Wyspę Wielkanocną, aż po Trójkąt Bermudzki i wreszcie – zaginioną Atlantydę, w każdym miejscu czekają na Ciebie wspaniałe zagadki i konieczność odkrywania tajemnic zagadkowych cywilizacji. Odnajdź zaginione grobowce faraonów, odcyfruj tajemnicze pismo Majów, zbadaj tajemnice słynnego kamiennego kręgu i odkryj technologię zaginionej cywilizacji. Zagadka gry Omega Stone czeka na Ciebie! (źródło: Cenega.pl)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)
  • rozgrywka polegająca na badaniu otoczenia i rozwiązywaniu zagadek
  • realistyczne, trójwymiarowe repliki najsłynniejszych na świecie tajemniczych miejsc – Chichen Itza, Stonehenge, Wyspa Wielkanocna, Trójkąt Bermudzki
  • możliwość eksploracji miejsc, które w rzeczywistości są niedostępne dla turystów
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa