Producent: Kheops Studio
Wydawca: The Adventure Company
Wydawca w Polsce: CD Projekt
Data premiery: 2 sierpnia 2006
Data premiery w Polsce: 26 lutego 2009
Polska wersja: napisy
Platforma: Nintendo, PC,
Ograniczenia wiekowe: 3+
Gatunek: eksploracyjna, logiczna,
Styl graficzny: grafika 3D, pierwszoosobowa (FPP),
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Mystopodobna przygodówka z francuskiego Kheops Studio. Gra zadebiutowała w wersji pudełkowej na Windowsa. Od 2009 dostępna na Nintendo DS oraz Wii. W dniu 29 sierpnia 2007 pojawiła się w dystrybucji cyfrowej.

W grze wcielasz się w postać anonimowego specjalisty w otwieraniu sejfów, którego zatrudnia rodzina zmarłego milionera Duncana Adamsa. Za życia Adams był potentatem naftowym, a prywatnie miłośnikiem i kolekcjonerem sejfów. Swój testament ukrył w jednym z nich. Twoim zadaniem jest dotarcie do tego dokumentu, co wymaga zmierzenia się z zabezpieczeniami trzydziestu sześciu mechanizmów, czyli przede wszystkim tarczami, przyciskami, układankami i labiryntami. Przedmioty i wskazówki przydatne do rozwiązania niektórych łamigłówek znajdziesz rozrzucone po całym domu, ale w przypadku wielu innych musisz zdać się na własne umiejętności.

Poznaj tajemnice rezydencji ekscentrycznego milionera – w każdym z pokoi kryje się zagadka… To zadanie dla prawdziwych herosów umysłowej rozrywki, a także… dla najbieglejszych w swym fachu kasiarzy! Ułożenie wszystkich elementów łamigłówki stanowi nie lada wyzwanie. Nie musisz się spieszyć, ale jako prawdziwy mistrz kasiarskiego fachu powinieneś obronić swoją cenną reputację. To nie jest zadanie dla amatora i Ty nim nie jesteś – prawda? (źródło: www.cdprojekt.pl)

Cechy gry:

  • rozgrywka polegająca przede wszystkim na badaniu otoczenia, zbieraniu przedmiotów i wskazówek oraz rozwiązywaniu zagadek logicznych
  • do zbadania 30 pomieszczeń w rezydencji, przedstawionych w szczegółowej oprawie graficznej
  • prerenderowane lokacje z możliwością swobodnego rozejrzenia się po dotarciu do wybranego punktu