Producent: Cowleyfornia Studios
Wydawca: Cowleyfornia Studios
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 28 stycznia 2021
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: brak
Platforma: Linux, Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Rozygrywka: point and click, tekstowa,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Połączenie gry tekstowej i zagadek z brytyjskiego Cowleyfornia Studios. Gra zadebiutuje w dystrybucji cyfrowej na Windowsa, Macintosha i Linuksa. Przewidziane wersje konsolowe i na urządzenia przenośne.

John Samson, profesor antropologii z Oksfordu, zostaje znaleziony martwy na schodach angielskiego hotelu. O morderstwo jest oskarżony ktoś, kogo wina nie jest pewna, a zmarły pozostawił po sobie wiele sekretów.

Naszym zadaniem jest rozwikłanie tej zagadki. Śledztwo prowadzimy na Borneo i w Oksfordzie. Fabułę poznajemy dzięki ilustrowanemu tekstowi. Dokonując wyborów dialogowych, wchodzimy w interakcje z innymi bohaterami gry i próbujemy ustalić, kto mówi prawdę, a kto kłamie. Na specjalnych planszach rozwiązujemy też zagadki, które podobnie jak wybory w części tekstowej, umożliwiają rozwój fabuły i odkrycie tajemnicy śmierci profesora.

Sarawak to narracyjna gra przygodowa oparta na tekście. Rozgrywka łączy dokonywanie wyborów w interaktywnym tekście z łamigłówkami typu wskaż i kliknij. Dzięki unikalnym ilustracjom Mariny Sciberras gracze będą mogli otwierać zamki i drzwi, odnajdywać ukryte pomieszczenia, korzystać z policyjnego sprzętu, przeglądać archiwa prasowe lub włączyć oświetlenie stacji badawczej.

Sarawak spodoba się graczom, którym podobały się na przykład A Case of Distrust, gry przygodowe LucasArts czy powieści Agathy Christie. (opis wydawcy)

Cechy gry:

  • stylizowana, kolorowa grafika
  • dokonywanie wyborów w interaktywnym, ilustrowanym tekście i rozwiązywanie zagadek logicznych