Producent: Introversion Software
Wydawca: Introversion Software
Wydawca w Polsce: brak
Data premiery: 26 kwietnia 2017
Data premiery w Polsce:
Polska wersja: pełna
Platforma: Mac, PC,
Ograniczenia wiekowe: brak
Gatunek: eksploracyjna, horror,
Rozygrywka: opowiadanie wizualne,

Opis gry:

Eksploracyjna przygodówka z brytyjskiego studia Introversion Software. Zadebiutowała w dystrybucji cyfrowej na Windowsa i Mac OS X.

Zainspirowana grami takimi jak Gone Home i Dear Esther, Scanner Sombre to gra polegająca na eksploracji. Wcielamy się w niej w postać grotołaza, badającego sieć podziemnych jaskiń. Nie mamy żadnego źródła światła, a widzimy tylko dzięki użyciu specjalnego skanera.

Po odzyskaniu świadomości czujesz wilgoć. Otwierasz oczy i widzisz kamienne ściany izby, w których odbija się migoczące światło ognia. Niepewnie stajesz na nogi i kopiesz kask, który ze stukotem toczy się po posadzce. Powoli ból głowy zaczyna ustępować i zauważasz miejsce, w którym zaczyna się przejście. Po kilku krokach ogarnia Cię ciemność. Po powrocie w bezpieczne miejsce przy ognisku zauważasz leżący na posadzce skaner LIDAR – naciśnięcie spustu powoduje, że z kasku wydobywa się delikatna poświata. Nakładasz kask, wyregulujesz szerokość wiązki i zaczynasz iść w głąb otchłani… (źródło: opis wydawcy)

Cechy gry:

  • sterowanie: klawiatura i mysz / kontrolery ruchu dla gogli VR
  • widok z perspektywy pierwszej osoby (FPP)
  • oryginalna grafika – plansze złożone ze zbiorów kolorowych punktów
  • rozgrywka skupiona na badaniu otoczenia
  • klimatyczna ścieżka dźwiękowa