Producent: Torus Games
Wydawca: Warner Bros Interactive Entertainment
Wydawca w Polsce: Cenega Poland
Data premiery: 14 września 2010
Data premiery w Polsce: 19 listopada 2010
Polska wersja: pełna
Platforma: Nintendo, PC, PlayStation,
Ograniczenia wiekowe: 7+
Rozygrywka: point and click,
Sterowanie: myszka,

Opis gry:

Scooby-Doo! and the Spooky Swamp – druga z przygodowych gier akcji z australijskiego studia Torus Games. Zadebiutowała w 2010 roku na konsole: Wii, Nintendo DS, PlayStation 2, przy czym wersja na tę ostatnia ukazała się w Polsce, jednak tylko po angielsku. Gra wystartowała na Windowsa dopiero 30 listopada 2012 roku. Wersja PC została w pełni spolszczona.

W Scooby-Doo! Nawiedzone bagno, gracz wraz ze Scooby-Doo, Shaggym, Daphne, Velmą i Fredem weźmie udział w nowej przygodzie, w której będzie musiał rozwiązać zagadką dziewczyny z bagna i jej kotła z tajemniczym naparem. Aby tego dokonać, przemierzy wraz z paczką Scooby’ego niebezpieczne mokradła i inne nawiedzone miejsca, takie jak np. miasto duchów na Dzikim Zachodzie. Podczas tej niezwykłej podróży gracze będą zdobywać wskazówki prowadzące do rozwiązania zagadki.

Lokacje będzie można odwiedzać wraz z przyjaciółmi bądź rodziną w ramach trybu dwuosobowej kooperacji, który pozwala na dołączanie się do gry w dowolnym momencie. Gracze będą mogli odblokować zabawne kostiumy jak również kolekcjonować Przysmaki Scooby’ego, które wymienią na akcesoria i ubrania. Oprócz tego w grze pojawią się nowe gadżety i narzędzia, które pomogą odnaleźć ukryte wskazówki i przeprowadzić niebezpieczne dochodzenie. Zupełnie nowe zagadki, nowi przeciwnicy i emocjonujące walki z bossami będą trzymały graczy w napięciu i elektryzującej atmosferze tajemnicy! Całości dopełni zaś polska lokalizacja wraz z głosami aktorów znanych z filmów i serialu. (źródło: www.cenega.pl)

Cechy gry:

  • interfejs wskaż i kliknij
  • widok z perspektywy trzeciej osoby (TPP)
  • sterowanie dowolnie wybraną postacią spośród pięciorga bohaterów
  • tryb multiplayer dla drugiego gracza na podzielonym ekranie
  • do zbadania trzy światy: upiorne bagno, alpejska wioska i miasto duchów
  • zagadki logiczne i zadania zręcznościowe, gromadzenie bonusów
  • gadżety i narzędzia pomocne w rozwiązywaniu zagadek
  • nowi przeciwnicy do pokonania
  • gra w podwójnej wersji językowej – pełnej polskiej (dubbing z głosami aktorów znanych z serialu animowanego) i angielskiej